Pasākumu finansē no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem. Tās mērķis ir sabiedrības informēšana par Eiropas Savienību.
ES sāk sabiedrisku apspriešanu par pensiju nākotni
Zināšanu
istaba
Sarunu
istaba
Mākslas
istaba
Eiropas
bibliotēka
EP Latvijā
EK Latvijā
Twitter Youtube
Drukāt
RSS
Meklēšana
iela

Eiropas Komisija Latvijai pārskaita 0,5 miljardus eiro

11.marts 15:35, 2010 Komentāri: 0 Tēmas: Nozare:Ekonomika

Šodien ES pārskaitīja trešo maksājuma daļu no 3,1 miljarda eiro Kopienas aizdevuma Latvijai, par ko vienojās 2009. gada janvārī un kas ir daļa no daudzpusējās finanšu palīdzības paketes 7,5 miljardu eiro vērtībā.

Tas ir veikts pēc pozitīva Komisijas novērtējuma par to, kā Latvijas pārvaldes iestādes ir īstenojušas ar šo maksājumu saistītos ekonomiskos nosacījumus.

"Esmu priecīgs, ka Latvija ir izpildījusi politikas nosacījumus trešās ES maksājuma daļas veikšanai. ES, SVF un citu starptautisko finanšu institūciju sniegtais finansiālais atbalsts palīdz Latvijai veikt fiskālos pasākumus un svarīgas strukturālās reformas, kas bija un ir nepieciešamas, lai Latvija varētu pārvarēt ekonomikas un finanšu krīzi," teica Ekonomikas un finanšu lietu komisārs Olli Rēns. "Priecājos par Latvijas pārvaldes iestāžu noturīgo apņemšanos, kura no jauna apliecināta 2010. gada 22. februārī parakstītajā Papildu saprašanās memorandā, turpināt konsolidācijas un reformu ceļu, kas nodrošinās ilgtspējīgu ekonomikas atlabšanu. Komisija ciešā sadarbībā ar SVF pārraudzīs Papildu saprašanās memoranda īstenošanu."

Papildu saprašanās memorandā ir ietvertas pastāvīgas prasības, piemēram, attiecībā uz fiskālo korekciju 2011.-2012. gadam saskaņā ar to, kas noteikts Padomes 2009. gada jūlija ieteikumā saistībā ar pārmērīga deficīta novēršanas procedūru, un īpaši ekonomiskie nosacījumi attiecībā uz fiskālo konsolidāciju, fiskālās pārvaldības reformu, finanšu sektoru un strukturālajām reformām. Lai padarītu šo Papildu saprašanās memorandu operatīvāku, tā nosacījumu izpildei ir noteikti konkrēti termiņi. EK un SVF ir cieši sadarbojušies ar Latvijas pārvaldes iestādēm, lai nodrošinātu to, ka jaunais Papildu saprašanās memorands un SVF adresētā Nodomu vēstule ir pilnībā savstarpēji saskanīgi.

Plašāka informācija atrodama mājas lapā par maksājumu bilances atbalstu Latvijai:

http://ec.europa.eu/economy_finance/articles/financial_operations/2010-02-26-mou-latvia_en.htm

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Foto: europa.eu

 


Komentāri

Komentāru saraksts tiek atjaunots ...


Jūsu vārds *
Jūsu e-pasts *
Komentārs *

Nozaru katalogs

Tuvākais pasākums ES mājā

03.augusts, 2010
Informatīvs seminārs projektu iesniedzējiem par jauniešu apmaiņu un iniciatīvu projektiem

ES notikumi Latvijā

Jūlijs, 2010
Pr
Ot
Tr
Ce
Pk
Se
Sv
28
29
30
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01

Tuvākais pasākums Latvijā

12.augusts, 2010
Starptautiskā Jaunatnes diena

Kuru jomu Beļģijai savas prezidentūras laikā būtu jādefinē kā prioritāti?

Nepieciešamība sakārtot un nostiprināt eiro zonu
21%
Jākoncentrējas uz ES paplašināšanās procesiem
0%
Jāiegulda izglītības jomā (mūžizglītība, jāpadara izglītība pieejama ikvienam)
13%
Jāpievēršas vides aizsardzībai un klimata izmaiņām
16%
Jāizskauž nabadzība mazāk attīstītajās ES dalībvalstīs
50%
Cīņa pret nabadzību !
Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome — LOSP

Saņemt jaunumus e-pastā

Jūsu e-pasta adrese:
Atteikties no jaunumu saņemšanas