#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Konferencē meklē risinājumus migrācijas krīzei Eiropā
Eiropas Konservatīvo un reformistu alianse 
, 2015. gada, 04.decembris, 2015

Šodien ES Mājā notika Eiropas Konservatīvo un reformistu alianses (AECR) rīkotā konference “Atbildība un politiskā realitāte: izaicinājumi un risinājumi migrācijas krīzei Eiropā”, kas pulcēja virkni ietekmīgus ārzemju un pašmāju akadēmiķus, migrācijas ekspertus un politikas veidotājus.

Pasākuma ietvaros Adam Rodriques no Starptautiskās iniciatīvas pret transnacionālo organizēto noziedzību iepazīstināja ar šīs organizācijas paveikto darbu saistībā ar migrantu kontrabandas tīklu uz Eiropu sazīmēšanu.

Ietekmīgā žurnāla Newsweek žurnālists Alex Perry, izmantojot iegūto informāciju arī no apjomīgā paša iepriekš publicētā pētnieciskā raksta, stāstīja par migrantiem un Vidusjūras mafiju. Savukārt Kembridžas universitātes profesors Robert Rowthorn, balstoties uz sevis agrāk veiktajiem pētījumiem, runāja par imigrācijas radīto ekonomisko un demogrāfisko ietekmi uz ES valstīm.

Eiropas Parlamenta deputāts Jussi Halla-aho savā runā vairāk pievērsās Somijas pieredzei migrācijas jautājumu kontekstā. Tikmēr pašmāju EP deputāts Roberts Zīle uzstājās ar prezentāciju "Migrācijas krīze un politiskā realitāte", kurā apskatīja migrācijas ietekmi uz politiskajiem, ekonomiskajiem un sociālajiem aspektiem Latvijā un Eiropā.

Latvijas Universitātes profesors Leons Taivāns iztirzāja masu imigrācijas politiskos un ekonomiskos aspektus, bet Latvijas Radio žurnālists Uģis Lībietis uzstājās ar priekšlasījumu par bēgļiem kā  mediju un politiskās propagandas upuriem. Iekšlietu ministrijas valsts sekretāres vietnieks Dimitrijs Trofimovs iepazīstināja ar valsts gatavību uzņemt bēgļus un turpmāk vēl darāmajiem darbiem.

Pasākuma līdzorganizators un paneļdiskusijas dalībnieks, Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle:

"Lielais bēgļu pieplūdums Eiropā ir izgaismojis virkni nepilnību gan ES, gan dalībvalstu līmenī. Vai mēs runājam par obligāto kvotu sistēmu bēgļu sadalīšanai ES ietvaros, vai citiem piedāvājumiem, ir skaidrs, ka pašlaik trūkst labu atbilžu šīs krīzes risināšanā. Kamēr atsevišķas intereses apelē pie solidaritātes jautājuma vai draud ar potenciālajām sekām dalībvalstīm gadījumā, ja tās nepakļausies konkrētiem uzstādījumiem, mēs redzam, ka problēmas tikai vēršas plašumā. Vēl vairāk, krīzes ietvaros dalībvalstis nereti tiek nostādītas viena pret otru, kas cita starpā vietām ir rezultējies Šengenas zonas darbības apturēšanā ar žogu būvēšanu un robežu slēgšanām. Tikmēr nesenie terorakti Parīzē tikai pastiprina ES pilsoņu bažas un liek apzināties, ka esošās krīzes kontekstā nedrīkstam aizmirst par drošības un aizsardzības pasākumu svarīgumu, un integrācijas jautājumu aktualizēšanu. Ir pienācis laiks sākt meklēt patiesas atbildes migrācijas krīzei gan ES, gan pašmāju līmenī. Šo saprotot, mūsu organizētā konference nevarēja notikt aktuālākā laikā. Lai gan viena pasākuma ietvaros mēs necerējām rast atbildes uz visu, kopumā mūsu organizētā konference palīdzēja identificēt patiesi svarīgos aspektus migrācijas krīzes sakarā, kas jau ir būtisks progress. Daudzas konferencē rastās atbildes un izdarītie secinājumi var tikt veiksmīgi izmantoti nākotnē.

Eiropas Konservatīvo un reformistu alianse ir Eiropas Parlamenta atzīta un daļēji finansēta.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties