#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

 • #
 • #
 • #
 • #
Prāta trenažieri un TAKU-o Saulkrastos
EPIB 
, 2012. gada, 28.jūnijs, 2012

7. jūlijā Saulkrastu pilsētas svētkos visu vecumu aktīvās atpūtas cienītājiem notiks orientēšanās sacensības divos veidos, interesenti varēs iemēģināt erudīcijas spēli "ES prāta trenažieris", kā arī konsultēties ar Pacientu ombudu.

Saulkrastu pilsētas svētkos notiks aktivitātes ES pasludinātā "Eiropas Aktīvas novecošanas un paaudžu solidaritātes gada" ietvaros, kura galvenais uzdevums ir veicināt pasākumus, kas palīdz cīnīties pret diskrimināciju, kas saistīta ar vecumu, arī pārvarēt ar to saistītos stereotipus. Tāpēc Eiropas informācijas teltī  (līdzās veikalam Elvi) plkst. 9:30 - 17:30 jebkurš interesents varēs:

 • piedalīties erudīcijas spēlē par Eiropas Savienību,
 •  
 • saņemt informāciju par Eiropas Parlamenta vizīšu programmu vidusskolēniem Euroscola un dalības nosacījumiem, kā arī prakses iespējām, uzzināt vispārīgu informāciju par ES,
 •  
 • Pacienta ombuda pārstāve uzklausīs pieredzi saistībā ar ārstiem, sniegs ieteikumus labākai sadarbībai starp ārstu un pacientu vai kā risināt sūdzību gadījumus,
 •  
 • mazākiem bērniem būs sarūpēts spēļu un zīmēšanas stūrītis.

 

Centrālais pasākums, kuru līdzorganizē Eiropas Parlamenta Informācijas birojs, būs orientēšanās sacensības, kurām varēs reģistrēties, sākot ar plkst. 10:00 Eiropas informācijas teltī.

Sākot ar plkst. 12:00 būs iespēja startēt orientēšanās skrējiena  sprinta distancē, kas ir draudzīga skatītājiem, jo sacensības notiks pilsētvidē un skatītāji varēs atrasties sacensību apvidū, kā arī elites sportistu skriešanas ātrums ir lielāks, nekā mežā. Tas padara šo orientēšanās veidu par dinamisku un baudāmu arī tiem, kam orientēšanās ir sveša. Sprinta sacensības būs Latvijas Sprinta kausa posms visās vecuma grupās. Elites grupu pirmo trīs vietu ieguvēji tiks apbalvoti ar naudas balvām. Vecuma grupu uzvarētāji saņems Eiropas Parlamenta Informācijas biroja balvas, bet katrs dalībnieks saņems cepurīti ar EP simboliku.

Tiem, kas vēlās pirmo reizi pamēģināt orientēšanos, bet nejūtas pārliecināti par savām spējām, organizatori „OK KĀPA” piedāvās Tautas klases distanci, kuru varēs veikt bez maksas. Tautas klases dalībniekiem distancē tiks uzdoti jautājumi par Eiropas Parlamentu, un tie, kas atbildēs visprecīzāk, finišā tiks pie balvas.

Plkst. 10.00 līdz 14.00 notiks Taku-o, jeb precīzā orientēšanās, kur dalībnieku pārvietošanās ātrumam nebūs nekādas nozīmes gala rezultāta iegūšanā. Svarīga būs precizitāte un orientēšanās kartes izpratne. Šis aspekts padara Taku orientēšanos par pieejamu cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ļauj sacensties vienādos apstākļiem visiem sacensību dalībniekiem, neatkarīgi no to vecuma, dzimuma vai veselības stāvokļa. Taku-o dalībniekiem no tālākajiem Latvijas novadiem tiks apmaksāti transporta izdevumi. Sacensību  centrs

Informāciju sagatavoja:
Iveta Ķelpe, EPIB preses nodaļas vadītāja
Tālr. 67085468
E-pasts: iveta.kelpe@europarl.europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties