#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiropas diena
EKP
Jau kopš 1986. gada 9. maijā visā Eiropas Savienībā tiek atzīmēta Eiropas diena. Lai saprastu, kāpēc Eiropas dienas atzīmēšana ir svarīga, ir vērts ieskatīties vēsturē. 1950. gada 9. maijā, kad Eiropu pēc postošākā kara cilvēces vēsturē bija sadalījis dzelzs priekškars, Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans aicināja Eiropas valstis apvienot ieroču ražošanā būtiskās ogļu un tērauda nozares. Viņa plāns tika īstenots un padarīja neiespējamu jaunu karu...
, 13. aprīlis
EKP
9. maijā Latvijā un pārējā Eiropas Savienībā (ES) atzīmē Eiropas dienu. Šajā dienā 1950. gada 9. maijā Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans nāca klajā ar savu redzējumu par Eiropas valstu sadarbību, kas novērstu vēl viena postoša kara iespējamību. Eiropas diena Latvijā tiek atzīmēta jau 21. gadu.
, 01. marts
ES māja
8:00 Sākas Eiropas eksāmens! www.esmaja.lv Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā aicina ikvienu piedalīties Eiropas eksāmenā! To tiešsaistē iespējams kārtot no plkst. 8:00 līdz 21:00. Piedaloties Eiropas eksāmenā un apliecinot savas zināšanas par Eiropas Savienību, ikviens Latvijas iedzīvotājs var iegūt vērtīgas balvas.  
, 26. aprīlis
ES māja
    Eiropas dienas priekšvakarā, 6.maijā, vairāk nekā 300 skolēni no dažādām Latvijas pilsētām dosies „ceļojumā” pa Eiropas Savienību, apmeklējot ES dalībvalstu vēstniecības, Eiropas Savienības māju, BEREC biroju un ES fondu finansētos projektus.
, 20. aprīlis
EKP
2016. gada pavasarī skolās notiks vairāki Eiropas Savienības tematikai veltīti pasākumi – jau par tradīciju kļuvusī akcija Atpakaļ uz skolu, kurā vairāk nekā 100 Eiropas lietu eksperti dodas uz skolām, lai tiktos ar skolēniem; savukārt 9. maijā ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts kārtot Eiropas eksāmenu. Jau 12. aprīlī savu tūri uzsāks Mobilais zināšanu ekspresis - īpaši sākumskolas skolēniem veidots Eiropas Savienības zināšanu autobuss.
, 11. aprīlis
Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties