#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Amatpersonas atgriežas savās skolās stāstīt par Eiropu
EKP 
, 2012. gada, 08.maijs, 2012

Atzīmējot Eiropas dienu, visās Eiropas Savienības (ES) valstīs notiek akcija „Atpakaļ uz skolu 2012”. No 15.aprīļa līdz 15.maijam valsts pārvaldē, ES iestādēs un nevalstiskajā sektorā strādājoši cilvēki dodas uz Latvijas skolām, lai dalītos zināšanās par ES un darba pieredzē. Akcijā piedalās 54 dalībnieki, kuri apciemos 60 skolas visos Latvijas reģionos.

Akciju atbalsta vairāki ministri (finanšu un izglītības ministri 3.maijā apmeklē Valkas ģimnāziju), Saeimas deputāti, vadoši valsts pārvaldes darbinieki un valsts uzņēmumu vadītāji, kā arī nevalstiskajā sektorā un ES iestādēs strādājošie.

Eiropas Komisijas pārstāvniecības vadītāja Inna Šteinbuka jau pirms Eiropas dienas viesojās divās Kurzemes skolās – Kuldīgas Centra vidusskolā un Liepājas 1.ģimnāzijā – kur ar jauniešiem apsprieda ES prioritātes jauniešu bezdarba mazināšanā, kā arī ieguvumus un zaudējumus, ko rada iespējas studēt un strādāt ārzemēs.

Akcija sniedz skolēniem iespēju iepazīt ES no citas puses, klātienē iztaujājot cilvēkus, kuri ikdienā strādā ar ES jautājumiem. Tas palīdz labāk saprast, kā ES darbojas, kādi ir tās darbības pamatprincipi, darba un studiju iespējas, kā iegūt papildinformāciju par apmaiņas programmām ES. Vienlaikus akcija tuvina valsts un ES iestādēs strādājošos cilvēkus jaunajai paaudzei.

2007. gadā šo akciju uzsāka Vācija savas prezidentūras ES Padomē laikā. Tā izrādījās populāra un nākamās prezidentūras izvēlējās to turpināt. Latvijā tā notiek piekto gadu, un trešo reizi pēc kārtas to rīko jauniešu nevalstiskā organizācija Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai. To atbalsta Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Sīkākai informācijai:
Agnija Birule
Akcijas „Atpakaļ uz skolu 2012” koordinatore
tel.nr. +371 28627205
e-pasts: a.birule@gmail.com

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties