#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Amatpersonas atgriežas savās skolās stāstīt par Eiropu
Klubs "Māja" 
, 2013. gada, 07.maijs, 2013

Atzīmējot Eiropas dienu, visās Eiropas Savienības (ES) valstīs notiek akcija „Atpakaļ uz skolu 2013”. No 15.aprīļa līdz 10.maijam valsts pārvaldē, ES iestādēs un nevalstiskajā sektorā strādājoši cilvēki dodas uz Latvijas skolām, lai dalītos zināšanās par ES un darba pieredzē. Akcijā piedalās 104 dalībnieki, kuri apciemos skolas visos Latvijas reģionos.

Akciju atbalsta Saeima, Ministru kabinets un tā padotībā esošās iestādes, Eiropas Komisijas pārstāvniecība un Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā, A/S „Swedbank”, kā arī ES lietu neatkarīgie eksperti un nevalstiskajā sektorā strādājošie.

Katru gadu akcijai ir sava tematika un ES lietu aktualitātes, par kurām akcijas dalībnieki ir aicināti runāt ar skolu jauniešiem. Šogad šīs aktualitātes ir Eiropas pilsoņu gads, eiro ieviešana Latvijā 2014.gadā, Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014.gadā, Latvijas prezidentūra ES Padomē 2015.gadā u.c. Latvijai un ES aktuālas tēmas.

Akcija sniedz skolēniem iespēju iepazīt ES no citas puses, klātienē iztaujājot cilvēkus, kuri ikdienā strādā ar ES jautājumiem. Tas palīdz labāk saprast, kā ES darbojas, kādi ir tās darbības pamatprincipi, darba un studiju iespējas, kā iegūt papildinformāciju par apmaiņas programmām ES. Vienlaikus akcija tuvina valsts un ES iestādēs strādājošos cilvēkus jaunajai paaudzei.

2007. gadā šo akciju uzsāka Vācija savas prezidentūras ES Padomē laikā. Tā izrādījās populāra un nākamās prezidentūras izvēlējās to turpināt. Latvijā tā notiek sesto gadu, un ceturto reizi pēc kārtas to rīko jauniešu nevalstiskā organizācija „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”. To atbalsta Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Sīkākai informācijai:
Agnija Birule
Akcijas „Atpakaļ uz skolu 2013” koordinatore
tel.nr. +371 28627205; +371 20508719
e-pasts: a.birule@gmail.com

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties