#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiropas Savienības lietu eksperti viesojas Latvijas skolās
EKP 
, 2014. gada, 06.maijs, 2014

 

Sagaidot Latvijas desmit gadus Eiropas Savienībā (ES) un Eiropas dienu 9. maijā, aprīlī un maijā visā Latvijā norisinās akcija „Atpakaļ uz skolu 2014”, kuras laikā vairāk nekā 70 ES lietu eksperti dodas uz skolām un stāsta jauniešiem par savu ikdienu un Eiropas Savienības aktualitātēm.

Akcijas "Atpakaļ uz skolu" laikā ES institūciju darbinieki, valsts amatpersonas, nevalstiskajā sektorā strādājošie un citi Eiropas Savienības (ES) jautājumu eksperti tradicionāli dodas uz skolām, lai ar jauniešiem dalītos savās zināšanās un darba pieredzē par ES. Akcijas mērķis ir tuvināt ES institūcijas jauniešiem un sniegt skolēniem unikālu iespēju pārrunāt ES jautājumus ar cilvēkiem, kuri ikdienā saskaras ar dažādām ES politikas jomām.

Šogad akcijā ir iesaistījušies vairāk nekā 70 ES lietu eksperti, ar skolēniem apspriežot gaidāmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas, Latvijas pirmos 10 gadus ES un citas tēmas.   Eksperti skolās jauniešus informē arī par citām ar ES saistītām tēmām, piemēram, Eiropas veselības apdrošināšanas karte, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes funkcijas Eiropas Savienībā, Muitas dienesta funkcijas un uzdevumi ES kontekstā.

Vairākiem no ekspertiem piedalīšanās akcijā "Atpakaļ uz skolu" ir kļuvusi par tradīciju.  Pie jauniešiem gan pagājušā gadā, gan arī šogad dodas bijušais Ministru prezidents, pašlaik Saeimas deputāts Valdis Dombrovskis, tāpat  pie skolēniem viesojusies Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.,
Akciju „Atpakaļ uz skolu” 2007. gadā uzsāka Vācija, kas tajā laikā bija prezidējošā valsts ES Padomē. Akcija vainagojās panākumiem un jau 2008. gadā tā pirmo reizi tika īstenota arī Latvijā.
Latvijā akciju „Atpakaļ uz skolu” rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju un Eiropas Parlamenta Informācijas biroju. Sadarbību starp ES lietu ekspertiem un Latvijas izglītības iestādēm koordinē jaunatnes organizācija „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”. Plašāka informācija par akcijas norisi 2014. gadā un visām ekspertu vizītēm, kā arī atskats uz iepriekšējo gadu akcijām atrodams adresē www.klubsmaja.lv .

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties