#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Noslēgusies akcija „Atpakaļ uz skolu 2014”
EKP 
, 2014. gada, 29.maijs, 2014

 

Atzīmējot Latvijas desmit gadus Eiropas Savienībā (ES) un 9. maiju - Eiropas dienu, aprīlī un maijā visā Latvijā norisinājās akcija „Atpakaļ uz skolu 2014”. Tās laikā ES lietu eksperti viesojās Latvijas skolās un vairāk nekā 100 vizīšu laikā informēja jauniešus par savu ikdienu un Eiropas Savienības aktualitātēm.

Akcijas "Atpakaļ uz skolu" laikā ES institūciju darbinieki, valsts amatpersonas, nevalstiskajā sektorā strādājošie un citi Eiropas Savienības (ES) jautājumu eksperti tradicionāli dodas uz skolām, lai ar jauniešiem dalītos savās zināšanās un darba pieredzē par ES. Šogad akcija Latvijā norisinājās no 15. aprīļa līdz 15. maijam, un tās laikā notika vairāk nekā 100 skolu vizītes.

Skolēniem akcijas laikā bija iespējams iepazīties ar ES lietu ekspertiem no Valsts policijas, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja, Izglītības un zinātnes ministrijas, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas, Austrijas vēstniecības, Nacionālā veselības dienesta, Eiropas Komisijas, biedrības „Rīkojoties kopā”, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Tieslietu ministrijas, Labklājības ministrijas, Latvijas Nākotnes Institūta, Finanšu ministrijas, Pārresoru koordinācijas centra un Ārlietu ministrijas. Kā aktīvākās institūcijas akcijā „Atpakaļ uz skolu” 2014. gadā bija Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts, Latvijas Republikas Saeima un Valsts ieņēmumu dienests, katru no tām akcijā pārstāvēja vairāk nekā 15 eksperti.

Akcijas laikā eksperti ar skolēniem runāja par tādām tēmām kā Eiropas Parlamenta vēlēšanas un Latvijas pirmie 10 gadi ES, kā arī informēja par sava darba specifiskajiem jautājumiem, piemēram, Eiropas veselības apdrošināšanas karti, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes funkcijām Eiropas Savienībā, ES un daudzvalodību.

Jau tradicionāli par akciju bija liela interese no Latvijas izglītības iestādēm un daudzas skolas vēlējās pie sevis redzēt ES lietu ekspertus, jo īpaši 9. maijā, kad skolās tika atzīmēta Eiropas diena. Akcijas laikā eksperti viesojās ne tikai Rīgas un Pierīgas skolās, bet arī citos Latvijas reģionos, tai skaitā arī Pāvilostā, Valkā, Kārsavā un Bēnē. Ar visu akcijā iesaistīto skolu karti, kā arī akcijas vizīšu norises atskatiem iespējams iepazīties www.klubsmaja.lv sadaļā „Atpakaļ uz skolu 2014”.

Akciju „Atpakaļ uz skolu” 2007. gadā uzsāka Vācija, kas tajā laikā bija prezidējošā valsts ES Padomē. Akcija vainagojās panākumiem, un jau 2008. gadā tā pirmo reizi tika īstenota arī Latvijā.
Latvijā akciju „Atpakaļ uz skolu” rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju un Eiropas Parlamenta Informācijas biroju. Sadarbību starp ES lietu ekspertiem un Latvijas izglītības iestādēm koordinē jaunatnes organizācija „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties