#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Sākusies ekspertu pieteikšanās akcijai "Atpakaļ uz skolu 2015"
EKP 
, 2015. gada, 05.marts, 2015

Eiropas Savienības lietu eksperti aicināti pieteikties dalībai ikgadējā akcijā "Atpakaļ uz skolu”, kas šogad visā Latvijā norisināsies no 23. marta līdz 22. maijam.

Akcijas laikā Eiropas Savienības (ES) institūcijās strādājošie, valsts amatpersonas, nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi, kuriem ikdienā darbs ir saistīts ar Eiropas Savienības jautājumiem, tradicionāli dodas uz skolām, lai ar jauniešiem dalītos savās zināšanās un darba pieredzē par ES. Akcijas mērķis ir tuvināt ES institūcijas jaunajai paaudzei un sniegt skolēniem unikālu iespēju pārrunāt ES jautājumus ar cilvēkiem, kuri ikdienā saskaras ar dažādām ES darbības jomām.

Ekspertu pieteikšanās akcijai norisinās no 2. līdz 14. martam, aizpildot tiešsaistes pieteikuma anketu - http://ej.uz/AUS15-eksperti

2015. gada akcijas "Atpakaļ uz skolu” ietvaros ekspertiem ir iespējams pieteikties apciemot savu dzimto skolu, doties uz kādu no skolām, kura ir pieteikta akcijai, vai piedalīties īpašajā akcijas autobusu tūrē, vienas dienas laikā apciemojot vairākas viena reģiona skolas. Autobusu tūres braucieni norisināsies 26. un 27.martā (Aizkraukle, Madona, Rēzekne, Ludza, Daugavpils), 10.aprīlī (Lielvārde, Ķegums, Ogre), 17. aprīlī (Jūrmala, Tukums, Talsi), 24. aprīlī (Saldus, Aizpute, Liepāja), 8. maijā (Rīga) un 15. maijā (Sigulda, Cēsis, Valmiera).

Lai iegūtu papildu pamudinājumu doties vizītē uz skolu, eksperti ir aicināti piedalīties apmācību seminārā 11. martā no plkst. 10.00 līdz plkst. 12.00 vai 6.aprīlī no plkst. 15.00 līdz plkst. 17.00. Plašāka informācija un pieteikšanās http://www.eiropaskustiba.lv

Ekspertiem, kuru darba vieta nevar nodrošināt vizītes ceļa izdevumu segšanu, ir iespējams pieteikties uz ceļa izdevumu atlīdzināšanu. Akcijas ietvaros tiek segti izdevumi par transporta izmaksām Latvijas teritorijā, dodoties uz vizītēm ārpus Rīgas. Izdevumu limits vienai vizītei ir līdz 20.00 EUR.

Akciju „Atpakaļ uz skolu” 2007. gadā uzsāka Vācija, kas tajā laikā bija prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē. Akcija vainagojās panākumiem un jau 2008. gadā tā pirmo reizi tika īstenota arī Latvijā.

2014. gada akcijas laikā Latvijas skolās norisinājās vairāk nekā 100 vizītes, kurās piedalījās eksperti no Valsts policijas, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja, Izglītības un zinātnes ministrijas, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas, Austrijas vēstniecības, Nacionālā veselības dienesta, Eiropas Komisijas, biedrības „Rīkojoties kopā”, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Tieslietu ministrijas, Labklājības ministrijas, Latvijas Nākotnes Institūta, Finanšu ministrijas, Pārresoru koordinācijas centra un Ārlietu ministrijas. Kā aktīvākās institūcijas akcijā „Atpakaļ uz skolu” 2014. gadā bija Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts, Latvijas Republikas Saeima un Valsts ieņēmumu dienests.

Akciju „Atpakaļ uz skolu 2015” rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbība ar  jaunatnes organizāciju „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai” un biedrību „Eiropas Kustība Latvijā”. Akcijas "Atpakaļ uz skolu 2015" norisei iespējams sekot līdzi adresē www.esmaja.lv Atskats uz iepriekšējo gadu akcijām atrodams adresē www.klubsmaja.lv .

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties