#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #

Atpakaļ
uz skolu

Akcija "Atpakaļ uz skolu 2018" norisinājās no 19. marta līdz 11. maijam. Tās laikā ES institūciju darbinieki, valsts un pašvaldības iestāžu pārstāvji, NVO aktīvisti un citi Eiropas lietu eksperti devās uz Latvijas izglītības iestādēm, lai ar jauniešiem dalītos savās zināšanās par Eiropas Savienību un tās aktualitātēm.

#

SKOLAS

Akciju „Atpakaļ uz skolu” 2007. gadā uzsāka Vācija, kas tajā laikā bija prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē. Akcija vainagojās panākumiem un jau 2008. gadā tā pirmo reizi tika īstenota arī Latvijā. Akciju „Atpakaļ uz skolu” rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar  jaunatnes organizāciju „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”.

Katru gadu pavasarī Eiropas lietu eksperti dodas uz izglītības iestādēm Latvijā, lai skolēniem stāstītu par savu darba ikdienu un Eiropas Savienības aktualitātēm. Daļai ekspertu tā ir atgriešanās dzimtās skolas sienās, kur iesākās viņu karjeras ceļš, tomēr akcijas ietvaros eksperti labprāt apciemo arī skolas, kurās mācās viņu bērni vai skolas, kuras ir pieteiktas dalībai akcijā.

Latvijas izglītības iestādes dalībai akcijā "Atpakaļ uz skolu 2018" bija iespējams pieteikt laikā no 5. līdz 28. februārim, aizpildot tiešsaistes anketu. Tika saņemti vairāk nekā 50 izglītības iestāžu pieteikumi, kas tika piedāvāti Eiropas lietu ekspertiem skolu vizītes izvēlei. Kopumā akcijas vizītes 2018. gadā norisinājās vairāk nekā 80 izglītības iestādēs Rīgā, Valmierā, Liepājā, Daugavpilī, Jelgavā un vēl 50 citās apdzīvotās vietās visā Latvijā.

Skolu vizīšu aktualitātēm bija iespējams sekot līdzi Eiropas Savienības mājas sociālo mediju kontos Facebook.com , Twitter.com un Draugiem.lv  Akcijas oficiālais tēmturis (hashtag) ir #AtpakaļUzSkolu

#

EKSPERTI

Akcija "Atpakaļ uz skolu" sniedz skolēniem iespēju uzzināt par Eiropas Savienības aktualitātēm no cilvēkiem, kuru darbs saistīts ar Eiropas Savienības tematiku. Kā Eiropas lietu eksperts akcijā "Atpakaļ uz skolu" var iesaistīties ikviens, kurš savā ikdienā saskaras ar Eiropas Savienības tematiku, strādājot Eiropas Savienības institūcijās, valsts vai pašvaldības iestādēs, vai nevalstiskajā sektorā. Eksperta pieredze ES lietās var būt ne tikai politisko jautājumu ziņā, bet arī savā konkrētajā darba jomā pārstāvot Latvijas intereses Eiropas Savienībā, tai skaitā sadarbojoties ar citu ES valstu partneriem un īstenojot ES finansētus projektus.

2018. gads ir Eiropas Kultūras mantojuma gads, kad uzmanības centrā ir kultūras mantojums, tā daudzveidība un vērtības, kā arī cilvēki, kas ikdienā strādā, lai tas būtu labāk sargāts, saudzēts, lietots un izprasts. Tāpēc šogad akcijā "Atpakaļ uz skolu" īpaši kuplā skaitā iesaistījās arī kultūras mantojuma nozarē strādājošie.

Akcijas ietvaros eksperti izvēlas, vai apciemot kādu no izglītības iestādēm, kas ir pieteiktas dalībai akcijā, viesoties savā dzimtajā skolā vai arī apmeklēt jebkuru citu Latvijas izglītības iestādi pēc saviem ieskatiem, piemēram, skolu, kurā mācās eksperta bērni vai izglītības iestādi, kas ir netālu no eksperta darba vietas.

Lai sagatavotos vizītei skolā, ekspertiem tika nodrošināts informatīvais materiāls un bija pieejamas vairākas jau izveidotas prezentācijas. Ekspertiem bija arī iespējams apmeklēt informatīvo semināru, kas norisinājās 6. aprīlī Rīgā. Seminārā demonstrētie materiāli bija pievienoti kopējā ekspertu atbalsta materiālu mapē. Eiropas lietu ekspertu pieteikšanās akcijai "Atpakaļ uz skolu 2018” norisinājās no 19. februāra līdz 13. aprīlim, aizpildot tiešsaistes anketu.

Akcijā “Atpakaļ uz skolu 2018” iesaistījās Eiropas lietu eksperti no Eiropas Komisijas un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, Eiropas Parlamenta un Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā, Latvijas Republikas Saeimas, Valsts kancelejas, Baltijas jūras valstu padomes sekretariāta, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas un tās teritoriālajām struktūrvienībām, Ārlietu ministrijas, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Eiropas Elektronisko komunikāciju regulatoru iestādes biroja, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras, Eiropas Savienības mājas, Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas sekretariāta, Daugavpils universitātes, Kultūras ministrijas, Latvijas Ārpolitikas institūta, Fiskālās disciplīnas padomes, Latvijas Organiskās sintēzes institūta, Interreg Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2014-2020 nacionālā kontaktpunkta, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, Konkurences padomes, Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS, Nodarbinātības valsts aģentūras, Kuldīgas novada pašvaldības, Latvijas Mākslas akadēmijas, Valsts probācijas dienesta un tā teritoriālajām struktūrvienībām, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes, Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, restorāna MUUSU, Pilsonības un Migrācijas Lietu Pārvaldes, Valsts darba inspekcijas, Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja un Portāla manabalss.lv. Uz skolām devās arī Somijas un Francijas vēstniecību pārstāvji, kā arī Latvijas Vēstniecības Apvienotajā Karalistē pārstāvji.

 

VAI TAVĀ SKOLĀ IR MĀCĪJIES KĀDS EIROPAS LIETU EKSPERTS?

IESKATIES EKSPERTU DZIMTO SKOLU KARTĒ!

Kontakti

Akcijas „Atpakaļ uz skolu 2018"  koordinators Eduards Gaušis

Tel. +371 26328212, E-pasts: aus@klubsmaja.lv

 

Jaunatnes organizācija „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”

www.klubsmaja.lv .  www.facebook.com/klubsmaja

Virsraksts: Atpakaļ <br />uz skolu
Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties