#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #

Atpakaļ
uz skolu

Akcija "Atpakaļ uz skolu 2017" norisināsies no 20.marta līdz 12.maijam. Tās laikā ES institūciju darbinieki, valsts amatpersonas, NVO pārstāvji un citi Eiropas lietu eksperti dosies uz Latvijas skolām, lai ar jauniešiem dalītos savā darba pieredzē un zināšanās par Eiropas Savienību.

#

SKOLAS

Akciju „Atpakaļ uz skolu” 2007. gadā uzsāka Vācija, kas tajā laikā bija prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē. Akcija vainagojās panākumiem un jau 2008. gadā tā pirmo reizi tika īstenota arī Latvijā. Akciju „Atpakaļ uz skolu” rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbība ar  jaunatnes organizāciju „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”.


Katru gadu pavasarī aptuveni 100 Eiropas lietu ekspertu dodas uz skolām Rīgā un citur Latvijā, lai skolēniem stāstītu par savu darba ikdienu un Eiropas Savienības aktualitātēm. Daļai ekspertu tā ir atgriešanās dzimtās skolas sienās, kur iesākās viņu karjeras ceļš, tomēr akcijas ietvaros eksperti labprāt apciemo arī skolas, kurās mācās viņu bērni vai skolas, kuras ir pieteiktas dalībai akcijā.


Latvijas izglītības iestādes dalībai akcijā "Atpakaļ uz skolu 2017" ir iespējams pieteikt laikā no 6. līdz 24. februārim, aizpildot tiešsaistes anketu http://ej.uz/AUS17-skolas. Anketā skolas pārstāvim ir jānorāda vēlamais vizītes datums, informācija par dalībnieku skaitu un vecumu, kā arī kontaktinformācija turpmākai saziņai. Akcijas koordinatori informēs skolas pārstāvi, kolīdz kāds eksperts būs pieteicies uz plānoto vizīti, palīdzot norunāt vizītes precīzo norises laiku un citus nepieciešamos organizatoriskos jautājumus.   


AKCIJAS "ATPAKAĻ UZ SKOLU 2016" IETVAROS APCIEMOTO SKOLU KARTE

2016. gadā Eiropas lietu eksperti viesojās vairāk nekā 70 dažādās skolās Rīgā, Kuldīgā, Alūksnē, Jelgavā, Daugavpilī un daudzās citās vietās visā Latvijā. Kopumā akcijas "Atpakaļ uz skolu 2016" ietvaros norisinājās vairāk nekā 150 vizītes un eksperti tikās ar vairāk nekā 6000 skolēniem.

Vizīšu norises karte apskatāma arī šeit

#

EKSPERTI

Akcija "Atpakaļ uz skolu" sniedz skolēniem iespēju uzzināt par Eiropas Savienības aktualitātēm no cilvēkiem, kuru darbs saistīts ar Eiropas Savienības tematiku. Ekspertu pieredze Eiropas lietu jautājumos skar gan ES politisko tematu aspektus,  gan sadarbību ar citu ES valstu partneriem, ES finansētu projektu īstenošanu un Latvijas integrāciju un interešu pārstāvību ES kādā konkrētā nozarē.


Eiropas lietu ekspertu pieteikšanās akcijai "Atpakaļ uz skolu 2017” ir iespējama laikā no 20. februāra līdz 24. martam, aizpildot tiešsaistes anketu http://ej.uz/AUS17eksperti . Pēc anketas aizpildīšanas akcijas koordinatori sazinās ar ekspertu un palīdz norunāt vizītes norises laiku, kā arī citus nepieciešamos organizatoriskos jautājumus.  Akcijas ietvaros eksperti var izvēlēties apciemot kādu no skolām, kas ir pieteikušās dalībai akcijā, viesoties savā dzimtajā skolā vai arī apmeklēt jebkuru citu Latvijas izglītības iestādi pēc saviem ieskatiem, piemēram, skolu, kurā mācās eksperta bērni.


Lai sagatavotos vizītei skolā, ekspertiem tiks nodrošināts informatīvais materiāls un būs pieejamas vairākas jau izveidotas prezentācijas. Ekspertiem ir arī iespējams apmeklēt informatīvo semināru, kas norisināsies 4. aprīlī Rīgā. Pieteikšanās semināram notiek vienlaicīgi ar akcijas dalībnieku anketas aizpildīšanu, bet piedalīšanās seminārā ir brīvprātīga un akcijā var iesaistīties arī tad, ja nav iespējams apmeklēt informatīvo semināru.

 

 

2016. gadā akcijā „Atpakaļ uz skolu” bija pārstāvētas 44 dažādas institūcijas un organizācijas. Latvijas izglītības iestādēs viesojās eksperti no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un Eiropas Komisijas ģenerāldirektorātiem, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā, Eiropas Savienības Padomes, Fiskālās disciplīnas padomes, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Valsts probācijas dienesta, Latvijas Republikas Saeimas, Valsts kancelejas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Centrālās finanšu un līgumu aģentūras.
Akcijā piedalījās Aizsardzības, Ārlietu, Ekonomikas, Tieslietu, Veselības un Finanšu ministrijas, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Centrālās Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020. gadam nacionālais kontaktpunkts un Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas sekretariāts.
Akcijas norisi kuplināja arī pārstāvji no nevalstiskā sektora: biedrības „Eiropas Kustība Latvijā”, Latvijas Tirgotāju asociācijas, jaunatnes organizācijas „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”, Vides aizsardzības kluba, biedrības "Piedzīvojuma Gars", biedrības “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai”, biedrības "Krāslavas rajona partnerība" un domnīcas PROVIDUS.
Akcijas ietvaros uz skolām devās arī Lietuvas, Nīderlandes, Polijas, Somijas un Zviedrijas vēstniecību pārstāvji, kā arī Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja un Madonas novada domes priekšsēdētājs.

 

VAI TAVĀ SKOLĀ IR MĀCĪJIES KĀDS EIROPAS LIETU EKSPERTS?

IESKATIES EKSPERTU DZIMTO SKOLU KARTĒ!

Kontakti

Akcijas „Atpakaļ uz skolu 2017" skolu vizīšu koordinatore Baiba Jēgere

Tel. +371 26324342, E-pasts: aus@klubsmaja.lv

 

Akcijas „Atpakaļ uz skolu 2017"  projekta vadītājs Eduards Gaušis

Tel. +371 26328212, E-pasts: eduards@klubsmaja.lv
 

Jaunatnes organizācija „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”

www.klubsmaja.lv .  www.facebook.com/klubsmaja

Virsraksts: Atpakaļ <br />uz skolu
Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties