#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #

Atpakaļ
uz skolu

Akcija "Atpakaļ uz skolu 2017" norisinājās no 20.marta līdz 12.maijam. Tās laikā ES institūciju darbinieki, valsts amatpersonas, NVO pārstāvji un citi Eiropas lietu eksperti devās uz Latvijas skolām, lai ar jauniešiem dalītos savā darba pieredzē un zināšanās par Eiropas Savienību.

#

SKOLAS

Akciju „Atpakaļ uz skolu” 2007. gadā uzsāka Vācija, kas tajā laikā bija prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē. Akcija vainagojās panākumiem un jau 2008. gadā tā pirmo reizi tika īstenota arī Latvijā. Akciju „Atpakaļ uz skolu” rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar  jaunatnes organizāciju „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”.

Katru gadu pavasarī Eiropas lietu eksperti dodas uz skolām Rīgā un citur Latvijā, lai skolēniem stāstītu par savu darba ikdienu un Eiropas Savienības aktualitātēm. Daļai ekspertu tā ir atgriešanās dzimtās skolas sienās, kur iesākās viņu karjeras ceļš, tomēr akcijas ietvaros eksperti labprāt apciemo arī skolas, kurās mācās viņu bērni vai skolas, kuras ir pieteiktas dalībai akcijā.

2017. gadā eksperti akcijas ietvaros viesojās 120 dažādās izglītības iestādēs Rīgā, Valmierā, Liepājā, Daugavpilī, Ventspilī, Jelgavā un vēl 60 citās apdzīvotās vietās visā Latvijā, tiekoties ar vairāk nekā 6000 skolēniem. 

 

Skolu vizīšu aktualitātēm bija iespējams sekot līdzi Eiropas Savienības mājas sociālo mediju kontos Facebook.com , Twitter.com un Draugiem.lv  Akcijas oficiālais tēmturis (hashtag) ir #AtpakalUzSkolu

 

#

EKSPERTI

Akcija "Atpakaļ uz skolu" sniedz skolēniem iespēju uzzināt par Eiropas Savienības aktualitātēm no cilvēkiem, kuru darbs saistīts ar Eiropas Savienības tematiku. Ekspertu pieredze Eiropas lietu jautājumos skar gan ES politisko tematu aspektus,  gan sadarbību ar citu ES valstu partneriem, ES finansētu projektu īstenošanu un Latvijas integrāciju un interešu pārstāvību ES kādā konkrētā nozarē.

Akcijā "Atpakaļ uz skolu 2017" piedalījās vairāk nekā 100 eksperti no 50 dažādām institūcijām un organizācijām: Eiropas Komisijas un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Baltijas jūras valstu padomes sekretariāta, Latvijas Republikas Saeimas, Eiropas Elektronisko komunikāciju regulatoru iestādes biroja, Valsts kancelejas, Kurzemes Biznesa inkubatora, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Daugavpils Universitātes, Maksātnespējas administrācijas, Valsts darba inspekcijas, Fiskālās disciplīnas padomes, Madonas novada domes, Attīstības finanšu institūcijas Altum, Valsts policijas, Konkurences padomes, Latvijas Bankas, biedrības “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai”, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, Daugavpils pilsētas domes, Valsts valodas centra, Rīgas domes, Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes, Valsts probācijas dienesta un tā teritoriālajām struktūrvienībām, Kuldīgas novada domes, LIAA Liepājas biznesa inkubatora, Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas sekretariāta, nodibinājuma "Fonds Sabiedrībai", kā arī  Finanšu, Izglītības un zinātnes, Tieslietu, Ekonomikas, un Ārlietu ministrijām. Uz skolām devās arī Lietuvas, Somijas, Francijas, Ungārijas, Polijas, Zviedrijas un Nīderlandes Karalistes vēstniecību pārstāvji. Akcijas ekspertiem šogad pievienojās arī Erasmus+ 30. gadadienas vēstneši, daloties ar jauniešiem gan savā ikdienas darba pieredzē, gan stāstot par ieguvumiem, ko viņiem pašiem ir sniegusi dalība ES programmā "Erasmus".

Eiropas lietu ekspertu pieteikšanās akcijai "Atpakaļ uz skolu 2017” norisinājās līdz 24. martam, aizpildot tiešsaistes anketu. Pēc anketas aizpildīšanas akcijas koordinatori sazinājās ar ekspertu un palīdzēja norunāt vizītes norises laiku, kā arī citus nepieciešamos organizatoriskos jautājumus.  Akcijas ietvaros eksperti ierasti var izvēlēties apciemot kādu no skolām, kas ir pieteikušās dalībai akcijā, viesoties savā dzimtajā skolā vai arī apmeklēt jebkuru citu Latvijas izglītības iestādi pēc saviem ieskatiem, piemēram, skolu, kurā mācās eksperta bērni.

Lai sagatavotos vizītei skolā, ekspertiem tika nodrošināts informatīvais materiāls un bija pieejamas vairākas jau izveidotas prezentācijas. Ekspertiem bija arī iespējams apmeklēt informatīvo semināru, kas norisinājās 4. aprīlī Rīgā. Seminārā demonstrētie materiāli ir pieejami kopējā ekspertu materiālu komplektā, saiti uz šiem materiāliem eksperts saņem pēc pieteikšanās akcijai.

 

VAI TAVĀ SKOLĀ IR MĀCĪJIES KĀDS EIROPAS LIETU EKSPERTS?

IESKATIES EKSPERTU DZIMTO SKOLU KARTĒ!

Kontakti

Akcijas „Atpakaļ uz skolu 2017" skolu vizīšu koordinatore Baiba Jēgere

Tel. +371 26324342, E-pasts: aus@klubsmaja.lv

 

Akcijas „Atpakaļ uz skolu 2017"  projekta vadītājs Eduards Gaušis

Tel. +371 26328212, E-pasts: eduards@klubsmaja.lv
 

Jaunatnes organizācija „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”

www.klubsmaja.lv .  www.facebook.com/klubsmaja

Virsraksts: Atpakaļ <br />uz skolu
Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties