#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES mājā prezentēs grāmatu „Vēstules no Āfrikas”
ES māja 
, 2015. gada, 15.decembris, 2015

Eiropas Savienības māja un neformālās izglītības iniciatīva „Divu Ratu Brīvskolotāji” ielūdz ikvienu interesentu uz grāmatas „Vēstules no Āfrikas” prezentāciju 17.decembrī plkst. 10 ES mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, 1.stāvā.
Atzīmējot Eiropas gadu attīstībai, šī gada februārī divi latvieši – Mārtiņš Sils un Andžs Ūbelis – devās trīs mēnešu ilgā moto ekspedīcijā „2 rati un 2 ragi”, mērojot ceļu cauri 13 Āfrikas valstīm – no Labās Cerības raga Keiptaunā līdz Eiropas tālākajam ziemeļu punktam Nordkapam.
Grāmatā „Vēstules no Āfrikas” aprakstītais ceļojums notika laikā, kad Latvija pirmo reizi vēsturē bija prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē. Andžs Ūbelis: „Ceļojums izvērtās arī par sava veida diplomātijas misiju, kuras ietvaros mēģinājām izprast, ko tieši Eiropas valstu saime, arī Latvija, spēj paveikt Āfrikā un ko vietējie iedzīvotāji domā par attīstības iespējām.”
Grāmatā iekļauti stāsti par Āfrikas cilvēku īstenotajiem attīstības projektiem. Ceļotāji iepazinuši gan miljoniem vērtus ceļu būves projektus Kenijā, gan nelielas, bet cilvēkiem ļoti nozīmīgas iniciatīvas, piemēram, skoliņu vientuļo māmiņu bērniem Etiopijas galvaspilsētā. Šie stāsti ir gan par Āfriku kā kontinentu ar strauji augošu ekonomiku, gan par vietu, kur cilvēki paši saviem spēkiem cenšas risināt problēmas, negaidot palīdzību no citiem.
Vēl pirms ekspedīcijas motobraucēju pārstāvētais klubs „apPasaule” sadarbībā ar Ārlietu ministriju organizēja konkursu „Atklāj man Āfriku,” kas ļāva jauniešiem no 13 Latvijas skolām piedalīties misijā, ekspedīcijas dalībniekiem sagatavojot ceļojuma laikā izpildāmus uzdevumus, piemēram, meklēt vietējās ciltis, apmeklēt rožu fermas, izmērīt Viktorijas ūdenskrituma skaļumu. Grāmata „Vēstules no Āfrikas”  stāsta par pieredzi, ķibelēm un priekiem ceļojuma laikā, kā arī par to, kā veicās ar skolēnu doto uzdevumu izpildi. Tā ir netradicionāls mācību līdzeklis jaunajiem un zinātkārajiem.

Papildu informācija: Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties