#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Tūristus no Vācijas iepazīstina ar ekonomisko situāciju Latvijā
Ekonomika 
BNS
, 2012. gada, 15.augusts, 2012

 

Eiropas Savienības mājā pirmdien pulcējās aptuveni 30 tūristi no Vācijas, kuriem organizācijas Deutschland-und Europa Politisches Bildungswerk Nordrhein-Westfalen rīkotajā pasākumā "Jaunās ES valstis Latvija un Igaunija"  tika stāstīts par Latvijas ekonomisko un politisko situāciju, kā arī dažādām sociālajām problēmām, ar kurām nākas sastapties Latvijas iedzīvotājiem, pastāstīja pasākuma pārstāve, gide Anda Vinteršeite.

Viņa norādīja, ka tūristi, pārsvarā vecāka gada gājuma ļaudis, ieradušies Latvijā no Vācijas izglītības ceļojumā, lai papildinātu savu redzesloku par situāciju Latvijas politikā. “Viņi [tūristi] dodas uz dažādām Austrumeiropas valstīm, lai par tām gūtu papildus zināšanas, paplašinātu savu redzesloku,” paskaidroja Vinteršeite.

Pasākuma pārstāve skaidroja, ka tūristi saņem vispārēju informāciju par situāciju Latvijā, par ekonomiskās izaugsmes rādītājiem un kādu ietekmi uz iedzīvotājiem un valsts ekonomisko attīstību atstājusi krīze, kā arī par krīzes pārvarēšanu.

“Tūristiem tiek arī sniegti fakti par to, cik iedzīvotāji no valsts varētu būt aizbraukuši peļnas nolūkos, kāpēc tieši tas notiek,” klāstīja Vinteršeite. Viņa informēja, ka tūristiem tiek sniegta arī informācija par situāciju lauku reģionos, par to, ka laukos dzīvo arvien mazāk iedzīvotāju un arvien vairāk iedzīvotāju pārceļas uz dzīvi pilsētās.

Tāpat, pēc Vinteršeites teiktā, tūristi no Vācijas vēlas iegūt informāciju par Latvijas lauksaimniecību, tās apjomiem, kā arī tās paredzamo attīstību un attīstības vēsturi. “Tūristus interesē arī medicīnas aprūpe Latvijā un, vai tā ir lētāka, dārgāka nekā Vācijā,” viņa teica.

Paredzēts, ka pēc vizītes Latvijā vācu tūristi dosies uz Igauniju, lai tuvāk iepazītos ar Latvijas kaimiņvalsti.

Ziņa tapusi sadarbībā ar ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties