#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Liela interese par brīvprātīgo darbu trešās pasaules valstīs
BNS 
, 2013. gada, 21.oktobris, 2013

Uz semināru par brīvprātīgā darba iespējām trešās pasaules valstīs ceturtdienas pēcpusdienā bija ieradies liels skaits interesentu, novēroja aģentūra BNS.

Semināra dalībnieki varēja iepazīties ar attīstības izglītības organizācijas “GLEN Latvija” piedāvātajām stipendijām. Organizācijas mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par attīstības jautājumiem Latvijā un pasaulē, aicinot domāt plašāk, saredzēt sevi kā pasaules daļu un atbildīgi piedalīties tās veidošanā.

Katru gadu diviem Latvijas jauniešiem ir iespēja iegūt stipendiju GLEN globālās izglītības apmācību programmā.

GLEN ideoloģija ir labāka izpratne par globāliem procesiem, godīga saimniekošana un ilgtspējīgs dzīvesveids, atbildīga attīstība, attiecības starp Dienvidiem un Ziemeļiem, kas balstītas uz abpusēji godprātīgu sadarbību.

Iespaidos dalījās arī rīdziniece Silvija, kura brīvprātīgajā darbā bija devusies uz Ugandu. Meitene semināra dalībniekiem stāstīja gan par iegūtajiem draugiem un domubiedriem no vairākām pasaules valstīm, kuri tāpat kā viņa bija brīvprātīgie, gan  par praktiskām lietām, kuras jāzina pirms došanās uz svešu valsti, īpaši, trešās pasaules valsti.

Silvija norādīja, ka svarīgi paņemt pretodu līdzekli, sauļošanās krēmu un  atbilstošu apģērbu.

“Noteikti vajag labus apavus, kurus, visticamāk, arī tajā valstī vajadzēs atstāt, jo ar kājām jāpārvietojas būs daudz. Tāpat noteikti jāņem līdzi kaut kas pret lietu un aukstumu, bet nevajag arī pārcensties. Piemēram, gumijas zābakus mēs neuzvilkām. Es teiktu, ka vajag izpētīt, kādi zemē ir laikapstākļi, kā tie mainās. Tomēr ļoti daudz no nepieciešamā var nopirkt arī valstī uz vietas par ļoti lētu naudu,” viņa teica.

Tāpat svarīgi ir parūpēties par dokumentu kopijām un vairākiem makiem.

“Der vairākas dokumentu kopijas un maki drošības dēļ, lai visu naudu nevajadzētu nēsāt līdzi. Drošāk, lai kāds maks stāv arī mājās. Lai varētu saņemt vietējo telefonu, viņiem vajag pases kopiju,” uzsvēra Silvija.

 

Konkurss par nākamā gada stipendijām notiks janvāra sākumā, par to paziņos gan “glen.lv”, gan sociālajos tīklos “twitter.com” un “facebook.com”.

Dalībniekiem jābūt vecumā no 21 līdz 30 gadiem ar labu angļu valodas prasmi, izglītības, pieredzes un prasmju atbilstību projekta tēmai un vēlmi mācīties.

GLEN Globālās izglītības apmācību programma ietver divus mācību seminārus, praksi projektā ārpus Latvijas, izvērtēšanas semināru pēc prakses projekta. Latvijā programmas dalībnieku pienākums ir īstenot globālās izglītības aktivitāti, kas balstīta uz prakses projektā gūto pieredzi.

Ziņa tapusi sadarbībā ar ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties