#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Aigars Apinis, divkārtējais paralimpisko spēļu čempions, Eiropas gada (2010) labas gribas vēstnieks. - par "Vienotības kilometru"
, 2010. gada, 24.maijs, 2010

"Vienotības kilometrs ir izaicinājums gan mums pašiem, gan sabiedrībai. Mums - lai startētu un gūtu jaunas emocijas un izjustu sacensības garšu, savukārt sabiedrībai - iespēja pārliecināties, ka invaliditāte nav šķērslis priekam un vienotības sajūtai līdzās tūkstošiem citu maratona dalībnieku. Es zinu, ka daudziem, kas šķērsos "Vienotības maratona" finiša līniju, tā būs viena no vērtīgākajām balvām viņu dzīvē. Iespējams dalība maratonā kļūs par izaicinājumu jauniem un vēl lielākiem mērķiem," par Vienotības kilometru saka
Aigars Apinis, divkārtējais paralimpisko spēļu čempions, Eiropas gada (2010) labas gribas vēstnieks.

Vienotības kilometrs tiks rīkots jau otro reizi, aicinot piedalīties cilvēkus ar invaliditāti. Šīs idejas virzītājs ir Lielbritānijas vēstniecība Latvijā, kas piepulcējot Nīderlandes vēstniecību Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, citus atbalstītājus un partnerus, nodrošinās 150 dalībniekiem ar invaliditāti iespēju piedalīties Nordea Rīgas maratonā.

Arī Labklājības ministrija norāda, ka šāda veida pasākums ir arī vērtīga mācībstunda ikvienam, jo apliecina sabiedrībai Vienotības kilometra dalībnieku spēju pieņemt izaicinājumu un to pārvarēt, vienlaikus saglabājot vienotību un savstarpēju atbalstu.

Vienotības kilometra ideja ir pārņemta no Londonas un citu pasaules lielo maratonu pieredzes, kur katru gadu tiek organizēts īpašs starts dalībniekiem ratiņkrēslos.

Lai radītu līdzīgu iespēju arī Latvijā, tiek piedāvāta Vienotības kilometra distance, kurā aicināts piedalīties jebkurš cilvēks ar invaliditāti. Pasākuma dalībnieki startā pulcēsies kopā ar visiem Nordea Rīgas maratona dalībniekiem un tieši šīs distances starts 23.maijā plkst. 9:00 atklās Nordea Rīgas maratonu. Distance kopējais garums plānots 1km.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties