#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
"Zaļā domāšana”- mīts vai realitāte?
ES māja 
, 2012. gada, 25.aprīlis, 2012

Sestdien, 28.aprīlī, plkst.10.00 - 11.00 interneta vietnē www.esmaja.lv  notiks unikāla diskusija un ideju demonstrācija- „Zaļā domāšana- mīts vai realitāte?” Pārraide  notiks  no Rīgas kanālu kuģīša piestātnes Rīgas jahtu kluba līcī , lai   ar konkrētiem piemēriem parādītu „zaļās domāšanas”  reālo ideju realizāciju, kā arī  kopā padomāt, kas mūs gaida nākotnē?

Diskusijā – demonstrācijā piedalīsies "Kanāla Motorlaivu kompānija" dibinātājs, kapteinis  Ainis Čaunāns, Vides izglītības fonda pārstāvis un projekta „Eko skola” virzītājs Daniels Trukšāns, kā arī kompānijas Latvenergo pārstāvis par savu skatījumu uz elektromobiļiem Latvijas ceļos, lai kopā iezīmētu vīziju un atbildes uz jautājumiem:

- Kā „zaļi domājot” var attīstīt pilsētvidei draudzīgu pārvietošanās līdzekli?
- Kad elektromobiļi  kļūs par ikdienu?
- Vai „zaļā domāšana” ir brīvības izpausme un ko par to domā jaunieši?

Sarunu vadīs žurnālists Ansis Bogustovs.

ES notiek plašs darbs pie iniciatīvām, kas vērstas uz videi draudzīgāku tehnoloģiju ieviešanu transportā un citās nozarēs. ES valstis apņēmušās līdz 2020.gadam samazināt ES siltumnīcefekta gāzu emisiju par vismaz 20 % salīdzinājumā ar 1990.gadu. Tāpat ES apņēmusies līdz 20 % palielināt no atjaunojamiem avotiem iegūtās elektrības īpatsvaru enerģijas tirgū un par 20 % samazināt enerģijas patēriņu. ES līdz 2020.gadam sasniedzamie mērķi klimata pārmaiņu jomā ir arī viens no stratēģijas "ES 2020" prioritārajiem darbības virzieniem.

Informāciju sagatavoja
Iveta Ķelpe
EPIB preses nodaļas vadītāja
Tālr. 67085468, E-pasts: iveta.kelpe@europarl.europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties