#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Kā plānot vasaras ceļojumu un atpūsties ārzemēs droši?
ES māja 
, 2015. gada, 12.jūnijs, 2015

 

Kādi riski jāizvērtē, iegādājoties tūrisma pakalpojumus? Kādi dokumenti nepieciešami, dodoties ceļojumā uz ārzemēm? Kā saņemt palīdzību ārkārtas situācijās? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildēs eksperti informatīvā seminārā „Ceļo droši!”, kas notiks 11.jūnijā no plkst.16.00 līdz 18.00 ES mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, 2.stāva Kamīnzālē.

Viena no Eiropas Savienības pamatbrīvībām ir iespēja ceļot ES un Eiropas Ekonomikas Zonas teritorijā. Brīvas pārvietošanās tiesības ļauj īstenot Šengenas nolīgums, kas paredz, ka iedzīvotāji var pārvietoties visā Eiropā, nesaskaroties ar birokrātiskiem šķēršļiem pie iekšējām robežām.

Informatīvā semināra „Ceļo droši!” ievadā Olga Cepurīte, Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta pārstāve, stāstīs, kas ikvienam noteikti jāzina, dodoties uz ārzemēm, un ieteiks, kā rīkoties ārkārtas situācijās, kur vērsties, lai nepieciešamības gadījumā saņemtu konsulāro palīdzību.

Turpinājumā Marina Paņkova, Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas pārstāve ieteiks, ko der ievērot, pērkot tūrisma pakalpojumus Latvijā. Kā pārliecināties par izvēlēto pakalpojumu kvalitāti un drošību?

Kas jāzina, iegādājoties aviobiļetes un nomājot auto Eiropas Savienībā, ieteiks Eiropas Patērētāju informēšanas centra pārstāve Laura Grava.

Semināra noslēgumā Žanete Glaudiņa, Latvijas Komercbanku asociācijas pārstāve, dalīsies padomos, kā ārzemēs droši lietot bankas maksājumu kartes.
Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām interesentus pasākumam pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!

Papildu informācija: Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties