#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Kā sagatavoties atvaļinājumam un šovasar ceļot droši? - PREZENTĀCIJAS
ES māja 
, 2014. gada, 11.jūnijs, 2014

 

Kādi dokumenti nepieciešami, lai dotos uz ārzemēm? Kā saņemt palīdzību ārkārtas situācijās atvaļinājuma laikā? Kādas ir patērētāju tiesības, iegādājoties aviobiļetes un rezervējot viesnīcas internetā? ES māja aicina ikvienu interesentu 11.jūnijā plkst. 16.00 apmeklēt semināru „Gatavojoties atvaļinājumam jeb kā ceļot droši?” un saņemt atbildes uz šiem un citiem būtiskiem jautājumiem par ceļošanu ārpus Latvijas.

Seminārā Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta pārstāve Olga Cepurīte informēs, kādi personas dokumenti nepieciešami, lai dotos uz ārzemēm un kā nokārtot vīzas. Kā rīkoties ārkārtas situācijās ceļojuma laikā un kā nepieciešamības gadījumā saņemt konsulāro palīdzību?

Kā Eiropas Patērētāju informēšanas centrs (ECC Latvia) var palīdzēt atrisināt patērētāju pārrobežu sūdzības, stāstīs ECC Latvia direktore Aija Gulbe, savukārt juriste Kristīna Bednarska ieteiks, ko vajadzētu ievērot, ceļojot ar lidmašīnu, nomājot auto vai iepērkoties internetā.

Latvijas Komercbanku asociācijas Komunikācijas speciāliste Baiba Melnace pasākumā informēs, kā ārzemēs droši lietot maksājumu kartes.

Noslēgumā Nacionālā veselības dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Evija Štālberga izstāstīs, kādas ir Eiropas veselības apdrošināšanas kartes (EVAK) piedāvās iespējas un kādu ārstniecību nepieciešamības gadījumā ir iespējams saņemt Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Aicinām interesentus semināram pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.
Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

Šogad 1.maijā  Latvija atzīmē tieši desmit gadus kopš iestāšanās Eiropas Savienībā. Gadadienai veltītus pasākumus Latvijas pilsētās un novados meklējiet www.esmaja.lv LV10ES pasākumu kalendārā.

Papildu informācija: Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties