#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Kā šovasar ceļot un atpūsties ārzemēs droši?
ES māja 
, 2016. gada, 08.jūnijs, 2016

Kādi riski jāizvērtē, iegādājoties tūrisma pakalpojumus? Kādi dokumenti nepieciešami, dodoties ceļojumā uz ārzemēm? Kā saņemt palīdzību ārkārtas situācijās? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildēs eksperti informatīvā seminārā „Ceļo droši!”, kas notiks 15.jūnijā no plkst.16.30 līdz 18.00 ES mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

Viena no Eiropas Savienības pamatbrīvībām ir iespēja ceļot ES un Eiropas Ekonomikas Zonas teritorijā. Brīvas pārvietošanās tiesības ļauj īstenot Šengenas nolīgums, kas paredz, ka iedzīvotāji var pārvietoties Eiropā (šobrīd 26 valstīs), nesaskaroties ar birokrātiskiem šķēršļiem pie iekšējām robežām.

Informatīvajā seminārā „Ceļo droši!” Sandra Salmiņa-Šuke, Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Konsulārās palīdzības nodaļas vadītāja, stāstīs, kas noteikti jāzina, dodoties atpūtas braucienā uz ārzemēm, un ieteiks, kā rīkoties ārkārtas situācijās, kur vērsties, lai nepieciešamības gadījumā saņemtu konsulāro palīdzību.

Ārlietu ministrijas pārstāve arī informēs par valstīm vai atsevišķām to teritorijām, uz kurām drošības apsvērumu dēļ ministrija šobrīd aicina nedoties. Kādi ir ieteicamie piesardzības pasākumi, lai izvairītos no nepatīkamiem starpgadījumiem ceļojuma laikā?

Kas jāzina, iegādājoties aviobiļetes un nomājot auto Eiropas Savienībā, stāstīs Eiropas Patērētāju informēšanas centra direktora vietniece Laura Grava.

Vērtīgos padomos, kā ārzemēs droši lietot bankas maksājumu kartes, dalīsies Žanete Glaudiņa, Latvijas Komercbanku asociācijas ekonomiste.

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām interesentus semināram pieteikties iepriekš tiešsaistē vai zvanot pa tālruni 67085445.
Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!

Papildu informācija:
Anita Jansone,
Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja,
t.67085446,
e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties