#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Vecāki kopā ar bērniem gaidīti ES mājas pasākumā par drošu internetu
ES māja 
, 2015. gada, 09.septembris, 2015

 

Kā nodrošināt, lai interneta saturs, kam bērni piekļūst datorā vai savā mobilajā tālrunī, nebūtu viņiem kaitīgs? Kā pasargāt bērnus? Uz šiem un citiem jautājumiem vecākiem, auklēm un jebkuram interesentam būs iespēja saņemt atbildes seminārā „Mazajiem par drošu internetu” 22.septembrī no plkst.17.00 līdz 19.00 Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, 1.stāvā.

Modernās tehnoloģijas ļauj vienmēr būt sasniedzamiem, sazināties ar draugiem un ģimeni jebkurā brīdī. Arī bērnu ikdienas dzīvi piepilda informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, tomēr bērna darbošanās mediju vidē, neizvirzot tai noteikumus un nenosakot robežas, var draudēt ar neveselīgu paradumu veidošanos.
Kā iemācīt bērnus lietot internetu prasmīgi, ērti un droši jau agrā bērnībā, seminārā stāstīs Liene Valdmane, Latvijas Universitātes pedagoģijas doktora grāda pretendente, jaunās lasāmgrāmatas 5 – 7 gadus veciem bērniem par internetu „Vaifija skola” autore.

Liene Valdmane ieteiks, kā mājas apstākļos attīstīt bērna prasmes strādāt ar datoru ne tikai tehniski, bet svarīgākais – spējot izvērtēt un salīdzināt dažādus mediju tekstus, atrast, analizēt un izmantot esošo informāciju. Vecāki tiks aicināti uz praktisku līdzdarbošanos, apgūstot pedagoģiskus paņēmienus, lai mācētu mērķtiecīgi atbalstīt bērna pirmos soļus interneta pasaulē.

Pasākumā aicinām piedalīties vecākus un aukles kopā ar bērniem! ES mājas Mākslas istabas bērnu rotaļu stūrītī mazie varēs droši zīmēt, krāsot un izzināt latvju rakstu zīmes. Bērnus pieskatīs vecmāmiņas no biedrības „Rīgas aktīvo senioru apvienība” Vecmāmiņu kontaktbiržas.

Grāmatu „Vaifija skola” ir izdevis Latvijas Interneta asociācijas “Net-Safe Latvia” Drošāka interneta centrs ar Eiropas Komisijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas līdzfinansējumu. „Vaifija skola” elektroniski lasāma www.drossinternets.lv, semināra apmeklētāji dāvanā saņems grāmatu papīra formātā!

Ņemot vērā tehnoloģiju attīstību, Eiropas Komisija 2012. gadā izteica priekšlikumu jaunai regulai, lai ES datu aizsardzības tiesību aktos tiktu veiktas nepieciešamās izmaiņas, kas nostiprinātu pilsoņu tiesības uz privātumu tiešsaistē un stimulētu Eiropas digitālo ekonomiku. Eiropas Parlamenta deputāti un dalībvalstis šobrīd jau ir pieņēmušas savu nostāju, kas paver ceļu sarunām par tiesību aktu teksta galīgo variantu. Desmit ieteikumi, kā aizsargāt privātumu internetā – http://epfacebook.eu/mdZc.

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām pasākumam pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.
Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

Papildu informācija: Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties