#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiropas dienai veltītie pasākumi Latvijā
EKP 
, 2016. gada, 13.aprīlis, 2016

Jau kopš 1986. gada 9. maijā visā Eiropas Savienībā tiek atzīmēta Eiropas diena. Lai saprastu, kāpēc Eiropas dienas atzīmēšana ir svarīga, ir vērts ieskatīties vēsturē. 1950. gada 9. maijā, kad Eiropu pēc postošākā kara cilvēces vēsturē bija sadalījis dzelzs priekškars, Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans aicināja Eiropas valstis apvienot ieroču ražošanā būtiskās ogļu un tērauda nozares. Viņa plāns tika īstenots un padarīja neiespējamu jaunu karu starp iesaistītajām valstīm. Gadu gaitā kopīgi pārraudzīto nozaru un projektā iesaistīto valstu skaits pieauga, un dalība uz Šūmana plāna pamatiem būvētajā valstu savienībā kļuva par mērķi arī Latvijai, atgriežoties Eiropā. Arī šodien Eiropa saskaras ar draudiem ierastajam mieram un stabilitātei. 9. maijā atzīmētā Eiropas diena ir atgādinājums, ka, tikai rīkojoties kopīgi, Eiropas valstis var pārvarēt pat vislielākās grūtības.

Arī šogad Eiropas diena Latvijā tiks plaši atzīmēta, rosinot domāt par Eiropas vērtībām un uzsverot Eiropas Savienības nozīmi Latvijas attīstībā. Eiropas dienai veltīti pasākumi norisināsies visā Latvijas teritorijā no aprīļa līdz pat jūnijam, bet īpaši daudz pasākumu paredzēts Eiropas dienā – 9. maijā. Informāciju par pasākumiem savā reģionā meklē Eiropas dienai veltīto pasākumu kartē šeit:

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties