#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiropas dienas pasākumi 9.maijā Rīgā
ES māja 
, 2016. gada, 26.aprīlis, 2016

8:00 Sākas Eiropas eksāmens!
www.esmaja.lv

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā aicina ikvienu piedalīties Eiropas eksāmenā! To tiešsaistē iespējams kārtot ŠEIT no plkst. 8:00 līdz 21:00.
Piedaloties Eiropas eksāmenā un apliecinot savas zināšanas par Eiropas Savienību, ikviens Latvijas iedzīvotājs var iegūt vērtīgas balvas.
Plkst.10:00 Eiropas eksāmenu tiešraidē Rīga TV24 kārtos Lelde Lietaviete, Andris Kivičs  un Roberto Meloni – tieši viņus, gatavojoties Eiropas eksāmenam, skolēni solīja pārspēt un iegūt lielāku punktu skaitu. Kā viņiem veiksies – seko līdzi tiešraidē!

 

9:00 „Iepazīsti Eiropu” spēles balvu izloze
Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28 un tiešraidē www.esmaja.lv

Eiropas dienas priekšvakarā, 6.maijā, vairāk nekā 300 skolēni no dažādām Latvijas pilsētām devās „ceļojumā” pa Eiropas Savienību, apmeklējot ES dalībvalstu vēstniecības, Eiropas Savienības māju, BEREC biroju un ES fondu finansētos projektus: Rīgas Domu, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un „Laima” šokolādes muzeju.
Skolēni un skolotāji no Baltinavas, Maltas, Bunkas, Liepājas, Alūksnes, Rugājiem, Briežuciema, Alsungas, Viļāniem, Rēzeknes, Cīravas un Gulbenes, apmeklējot trīs dažādas pieturvietas Rīgā un krājot zīmogus, piedalījās spēlē.
9. maijā tiks izlozētas Eiropas Komisijas pārstāvniecības, ES valstu vēstniecību un BEREC biroja sarūpētās piemiņas balvas. Izlozi vadīs Kašers.

 

10:30 Eiropas dienai veltītas lielformāta fotogrāfiju izstādes atklāšana
Iepretim Ministru kabineta ēkai, liepu alejā

Ministru prezidents Māris Kučinskis kopā ar ministriem atklās Eiropas dienai veltītu lielformāta fotogrāfiju izstādi.
Fotogrāfijās, kuras varēs apskatīt no 6. – 12. maijam, būs attēlotas Ministru prezidenta un ministru izvēlētas Latvijā ražotas preces, Latvijas dabas objekti un fakti, kas apliecina, ka mums katram ir ar ko lepoties.
Fotogrāfijas veidotas tā, lai katrs varētu tām pievienoties, kļūstot par to sastāvdaļu, un pēc tam viegli dalīties ar saviem iespaidiem. Izstādes tēmturi #Eiropasdiena un #lepojosarLatviju.

 

11:00 - 11:40 Mobilais zināšanu ekspresis
Pie Eiropas Savienības mājas, Aspazijas bulvārī 28
Īpaši sākumskolas skolēniem veidots Eiropas Savienības zināšanu autobuss, kas dod iespēju aktīvā izziņas darbībā papildināt zināšanas par Eiropas Savienību, saskatīt Eiropas daudzveidību un līdzdarboties improvizētā teātra izrādē.
Šogad Mobilais zināšanu ekspresis jau viesojies 26 Latvijas skolās – Tukumā, Kandavā, Blīdenē, Saldū, Iecavā, Bauskā, Pļaviņās, Līvānos, Rēzeknē, Kaunatā, Dagdā, Siguldā, Cēsīs un Rīgā.
9.maijā plkst. 11:00 Mobilais zināšanu ekspresis piestās pie ES mājas, plkst. 11:40 dosies uz Jelgavu. Aktivitāti organizē Eiropas Kustība Latvijā sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību.

 

12:00 – 13:30 Grāmatas “Atgriešanās Eiropā 1990-2015. No starptautiskās atzīšanas līdz pirmajai prezidentūrai Eiropas Savienībā” atvēršana
Ārlietu ministrijā, Kr. Valdemāra ielā 3, Preses konferenču zālē

Ieeja ar ielūgumiem!
Krājumā “Atgriešanās Eiropā 1990-2015. No starptautiskās atzīšanas līdz pirmajai prezidentūrai Eiropas Savienībā” apkopotas tagadējo un bijušo valsts un ES institūciju amatpersonu, kā arī sabiedrisko darbinieku esejas.
Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis, bijušie Valsts prezidenti Vaira Vīķe-Freiberga un Guntis Ulmanis, EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka un citi autori grāmatā atspoguļojuši Latvijas pievienošanos ES un NATO, pirmo desmitgadi Eiropas Savienībā un valsts pirmo prezidentūru ES Padomē.
Grāmata tapusi sadarbībā ar Eiropas Komisiju, Latvijas Republikas Ārlietu ministriju un Eiropas Tautas partijas (kristīgo demokrātu) grupu Eiropas Parlamentā, kā arī Latvijas Politologu biedrību.

 

13:30 – 16:30 Atvērto durvju diena
Aicinām uz Atvērto durvju dienu Eiropas Savienības mājā, Ārlietu ministrijā, Eiropas Savienības valstu vēstniecībās un Eiropas Austrumu partnerības valstu vēstniecībās, lai izjustu Eiropas dienas gaisotni un iepazītu citu valstu kultūras, vēstures un tradīciju daudzveidību!

Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28
Kārto Eiropas eksāmenu tiešsaistē ES mājā!
Pirmajiem 50, kas nokārtos Eiropas eksāmenu ES mājā, dāvināsim grāmatu „Atgriešanās Eiropā 1990-2015. No starptautiskās atzīšanas līdz pirmajai prezidentūrai Eiropas Savienībā”, kurā apkopotas tagadējo un bijušo valsts un ES institūciju amatpersonu, kā arī sabiedrisko darbinieku esejas.
Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis, bijušie Valsts prezidenti Vaira Vīķe-Freiberga un Guntis Ulmanis, EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka un citi autori grāmatā atspoguļojuši Latvijas pievienošanos ES un NATO, pirmo desmitgadi Eiropas Savienībā un valsts pirmo prezidentūru ES Padomē.
Nāc uz ES māju un saliec arī Eiropas Savienības puzles, meklējot katrai dalībvalstij atbilstošus citātus, atpazīstot tradicionālos ēdienus, pilsētas un ievērojamas personības!

Dānijas vēstniecībā, Pils ielā 11
Uzzini par Dānijas vēstniecības darbu, sasveicinies ar vēstnieku, ieklausies stāstījumā par Dānijas sabiedrību, kultūru, politisko sistēmu, ģeogrāfiju, ilgtspējīgu izaugsmi un zaļo domāšanu. Noskaidro, kāda ir Dānijas loma un aktivitātes Latvijā!
Valoda: angļu.
Vēstniecība uzņems tikai iepriekš pieteiktas skolēnu grupas.

Igaunijas vēstniecībā, Skolas ielā 13
Skaties video par Igauniju, satiecies ar vēstniecības darbiniekiem un uzdod jautājumus par Igauniju. Iespēja saņemt informatīvos materiālus.
Valoda: igauņu, angļu, arī latviešu un krievu.
Aicinām interesentus pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni 67812020.

Itālijas vēstniecībā, Teātra ielā 9
Noklausies prezentāciju par Itālijas vēstniecības darbību Rīgā. Uzzini par gaidāmajiem itāļu valodas, kultūras, kā arī ekonomikas pasākumiem – Eiropas filmu festivālu par migrāciju, Itāļu valodas nedēļu, kas būs veltīta modei un dizainam, Itāļu virtuves mākslas nedēļu. Iepazīsties ar itāļu valodas un kultūras biedrību „Dante Alighieri”. Satiec Itālijas vēstnieku un uzdod viņam jautājumus, kā arī saņem dāvanā Itālijas šokolādi „Ferrero”!
Valoda: angļu, latviešu.
Vēstniecība uzņems tikai iepriekš pieteiktas skolēnu grupas.

Nīderlandes vēstniecībā, Torņa ielā 4-1A
Iepazīsti vēstniecību un uzzini, kā tā pārstāv Nīderlandi Latvijā. Noskaidro, kā norit Nīderlandes prezidentūra Eiropas Savienības Padomē. Nobaudi nīderlandiešu dzērienus un gardumus!
Valoda: angļu.
Vēstniecība uzņems tikai iepriekš pieteiktas skolēnu grupas.

Polijas vēstniecībā, Mednieku ielā 6B
Ieklausies stāstījumā par Polijas dalību Eiropas Savienībā. Iepazīsti vēstniecības Bruņinieku zāli un aplūko izstādi „Vēstniecība vakar un šodien”. Uzzini par Poliju kā tūrisma galamērķi!
Valoda: latviešu.
Aicinām interesentus pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni 67031520.

Somijas vēstniecībā, Kalpaka bulvārī 1
Cienājies ar Somijas saldumiem un paņem līdzi informatīvos materiālus par Somiju!
Valoda: latviešu, iespējama arī angļu.
Aicinām interesentus pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni 67078800.

Vācijas vēstniecībā, Raiņa bulvārī 13
Aplūko izstādi vēstniecības Konsulārajā nodaļā, iepazīsties ar Gētes institūta un DAAD informatīvajiem stendiem par studiju un pētniecības iespējām Vācijā. Piedalies piknikā un no plkst. 14.30 līdz 16.30 klausies dzīvās mūzikas koncertu. Spēlē „Goal shooting wall” un iegūsti balvas!
Valoda: vācu, latviešu.

Zviedrijas vēstniecībā, Alunāna ielā 7
Noklausies prezentāciju par Zviedriju, iesaisties diskusijā un uzdod jautājumus vēstniecības darbiniekiem. Apmeklē Zviedrijas vēstnieka rezidenci un saņem informatīvos materiālus par Zviedriju. Cienājies ar zviedru saldumiem!
Valoda: latviešu, angļu.
Aicinām interesentus pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni 67686600.

Gruzijas vēstniecībā, Raiņa bulvārī 3-1
Dodies ekskursijā pa vēstniecību un iepazīsti diplomātiskās misijas ikdienas darbu. Izzini Gruzijas vēsturi, ģeogrāfiju, kultūru un tradīcijas! Noskaties arī video par Gruziju.
Valoda: latviešu, iespējama arī angļu un krievu.
Vēstniecība uzņems tikai iepriekš pieteiktas skolēnu grupas.

Moldovas vēstniecībā, Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 14
Iesaisties interaktīvā komunikācijā un spēlēs („Uzmini, kas!”), piedalies loterijā!
Valoda: angļu vai krievu, franču vai itāļu.
Vēstniecība uzņems tikai iepriekš pieteiktas skolēnu grupas.

Ukrainas vēstniecībā, Kalpaka bulvārī 3
Aplūko foto izstādi un iepazīsti ukraiņu virtuvi. Noklausies īsu prezentāciju par Ukrainas Eiropas integrācijas ceļu. Piedalies viktorīnā un iegūsti balvas. Iesaisties rokdarbu meistarklasē!
Valoda: angļu, ukraiņu, latviešu un krievu.
Aicinām interesentus pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni 67322547.

Ārlietu ministrijā, Kr. Valdemāra ielā 3
13:00 Latvijas Diplomātiskā kora muzikāls svētku sveiciens foajē (diriģents Jānis Ozols)
Publiskās sarunas „Latvijas pirmā prezidentūra ES kaimiņpolitikā un drošībā – paveiktais un darāmais”:
13:30 – 14:40 „ES kaimiņpolitika, tajā skaitā Austrumu partnerība – Latvijas iesaiste un pienesums” (angļu valodā)
15:00 – 16:30 „Aktualitātes Eiropas Savienībā – Latvijas iesaiste un pienesums” (latviešu valodā)
14:45 – 15:00 ES testa simulācija Meierovica zālē (latviešu un angļu valodā)
Apskati ministrijas foajē arī dokumentu izstādi (sadarbībā ar Ārlietu ministrijas arhīvu) un audiovizuālo izstādi, prezentāciju par Latvijas iestāšanos ES!

 

Atvērto durvju dienas organizatori lūdz savus viesus ņemt līdzi personu apliecinošus dokumentus.

18:35 Eiropas dienai veltītais koncerts „Latvija izdzied un izdejo Eiropu” LTV7 kanālā

Eiropas dienā, 9. maijā, LTV7 kanālā būs skatāms koncerts “Latvija izdzied un izdejo Eiropu”, kurā uzstāsies Lauris Reiniks, Raimonds Ozols, Agnese Rakovska, Juris Kaukulis un citi pazīstami mākslinieki. Šo un citus pasākumus rīko valsts un pašvaldību iestādes un Eiropas Savienības institūcijas sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties