#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiropas nedēļā aicina izgaršot, saklausīt un apspriest Eiropu
ES māja 
, 2013. gada, 03.maijs, 2013

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un ES māja par godu Eiropas dienai 9.maijā aicina apmeklēt un iesaistīties informatīvos un izklaidējošos pasākumos visā Latvijā.

9.maijā Eiropas Savienība svin dzimšanas dienu – šogad aprit 63 gadi, kopš Francijas ārlietu ministrs Roberts Šūmans aicināja Eiropas valstis apvienot savu ogļu un tērauda ražošanu, tādējādi ieliekot pirmo pamatakmeni Eiropas Savienības izveidē. Atzīmējot Eiropas dienu, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā un ES mājā piedāvā apmeklēt un iesaistīties dažādos informatīvos un izklaidējošos pasākumos.

4.MAIJS
Eiropas Parlamenta Informācijas birojs sadarbībā ar Nedzirdīgo biedrību organizē boulinga čempionātu nedzirdīgajiem (Bowlero centrā, pulksten 11:00).

9.MAIJS
„Eiropa ģimenēm”

Pasākums notiks no pulksten 10:30 – 13:30 ES mājā, Aspazijas bulvārī 28. Bērni un viņu vecāki tiks aicināti piedalīties radošajās darbnīcās, kuru laikā būs iespējams uzzināt vairāk par putniem-ceļotājiem, pagatavot savu „Eiropas dienas putnu”, izmantojot Eiropas simboliku, veidot krāsainas aplikācijas un pagatavot Eiropas dienas kulonu, izmantojot otrreizējās pārstrādes materiālus, kā arī uzzināt daudz interesantu faktu par Eiropas Savienību. Pasākuma mērķauditorija – bērni vecumā no 5 – 10 gadiem. Radošā darbnīca tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeju. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām interesentus pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.

„Eiropa senioriem”
Pasākuma ietvaros tiek organizēta diskusija „Latvijas seniors Eiropā”, kas notiks no pulksten 11:00 – 12:00 ES mājā, Aspazijas bulvārī 28. Diskusijā piedalīsies aktīvākās senioru organizācijas – Latvijas Pensionāru federācija, Rīgas aktīvo senioru alianse u.c. –, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā pārstāvji, Eiropas pilsoņu gada 2013 labas gribas vēstnieki un citi interesenti. Diskusiju vadīs Linda Jākobsone - Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē Komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja. Galvenie jautājumi, uz kuriem atbildēs diskusijas dalībnieki, ir: kāds ir Latvijas seniors Eiropā, kādas ir priekšrocības un izaicinājumi šodien un nākotnē? Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām interesentus pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.

„Eiropa jauniešiem”
Tā kā straujiem soļiem tuvojas vasara, pasākuma ietvaros tiek organizēts seminārs par jauniešu brīvprātīgā darba iespējām Latvijā un Eiropā, kas notiks no pulksten 13:00 – 16:00 ES mājā, Aspazijas bulvārī 28. Seminārā piedalīsies Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, jauniešu organizācija „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai” un biedrība „brīvprātīgais.lv”, kā arī pārstāvji no „Rīga 2014” un jau pieredzi brīvprātīgajā darbā guvušie jaunieši. Pasākuma laikā interesentiem būs iespēja saņemt arī individuālas konsultācijas. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām interesentus pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.

„Eiropas dienas brančs” jeb „Iepazīsti Eiropas dienas garšu”
Skvērā pie Nacionālās Operas Rīgā no 12:00 – 14:00 tiek organizēts pasākums ar devīzi „Iepazīsti Eiropas garšu”, kura ietvaros ikvienam būs iespēja iepazīt dažādus Eiropas kulināros reģionus un nogaršot Ungārijas, Slovākijas, Dānijas, Somijas, Spānijas un citu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu tradicionālos ēdienus. Eiropas dienas branču atklās un pasākuma dalībniekus ar svinīgām uzrunām sveiks Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, Ārlietu ministrijas, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un Eiropas Parlamenta pārstāvji. Pasākuma laikā ēdienus gatavos un apmeklētājiem servēs gan pašmāju šefpavāri, gan arī citu Eiropas valstu pavāri, piedāvājot nogaršot pēc autentiskas receptes gatavotu maltīti. Pasākumā piedalīsies arī Eiropas Parlamenta deputāti Inese Vaidere un Kārlis Šadurskis.

Eiropas diena Latvijas skolās – „Eiropas skola – dažādība iespējā un izpausmēs”
Šogad pirmo reizi visas Latvijas skolas tiek aicinātas iesaistīties Eiropas dienas – 9. maija – svinībās, organizējot atraktīvu Eiropas dzimšanas dienas ballīti vai integrējot svarīgāko par un ap Eiropas Savienību (ES) mācību priekšmetos. Pasākumu mērķis ir atraktīvi un skolēniem saistoši parādīt Eiropu tās daudzveidībā, vienlaikus uzsverot visplašākās iespējas un reizēm negaidītu pieeju ES darbībai un attīstībai. Ar šo aktivitāšu palīdzību ir svarīgi uzsvērt ideju, ka ES nav nekas tāls un nesaprotams, jo mēs esam ne tikai Latvijas, bet arī ES pilsoņi, tāpēc ES tās dažādībā un iespējās ietverama gan mācību procesā, gan izklaidē, gan sociālo tīklu aktivitātēs.

Eiropas dienas oficiālā pieņemšana
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā, atzīmējot Eiropas dienu, organizē oficiālo pieņemšanu ES mājā. Pasākums paredzēts tikai aicinātiem visiem.

11.MAIJS
Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā ikvienu grupas „Astro`n`out” cienītāju aicina uz bezmaksas Eiropas dienai veltīto koncertu, kas notiks klubā „Krekli” Jelgavā. Sākums pulksten 22:00.

Papildu informācija:
Juta Šteinerte, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts: juta.steinerte@esmaja.lv.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties