#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Uz skolām dodas Mobilais zināšanu ekspresis
EKP 
, 2016. gada, 11.aprīlis, 2016

2016. gada pavasarī skolās notiks vairāki Eiropas Savienības tematikai veltīti pasākumi – jau par tradīciju kļuvusī akcija Atpakaļ uz skolu, kurā vairāk nekā 100 Eiropas lietu eksperti dodas uz skolām, lai tiktos ar skolēniem; savukārt 9. maijā ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts kārtot Eiropas eksāmenu. Jau 12. aprīlī savu tūri uzsāks Mobilais zināšanu ekspresis - īpaši sākumskolas skolēniem veidots Eiropas Savienības zināšanu autobuss.

Mobilais zināšanu ekspresis pagājušajā gadā uzņēma vairāk kā 3000 skolēnus, iesaistot tos  atraktīvā spēlē par Eiropas Savienību. Šogad Mobilais zināšanu ekspresis viesosies 23 Latvijas skolās – Tukumā, Kandavā, Blīdenē, Saldū, Iecavā, Bauskā, Pļaviņās, Līvānos, Rēzeknē, Kaunatā, Dagdā, Siguldā, Cēsīs un Rīgā. Mobilais zināšanu ekspresis sākumskolas skolēniem dod iespēju aktīvā izziņas darbībā papildināt zināšanas par Eiropas Savienību, saskatīt Eiropas daudzveidību un līdzdarboties improvizētā teātra izrādē.

Stāstot par pasākumiem, kas šopavasar plānoti Latvijas skolās, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka uzsver: „Pirmie bērni, kuri Latvijā piedzima jau kā Eiropas Savienības dalībvalstī, šogad svinēs 12. dzimšanas dienu. Viņiem Eiropa ir pašsaprotama, tā ir daļa no viņu dzīves. Tie, kuri kopā ar vecākiem apmeklējuši, piemēram, Lietuvu vai Igauniju, pat nevar iedomāties, ka starp valstīm var būt robežas. Tieši tāpēc ir svarīgi Eiropā dzimušajā paaudzē stiprināt zināšanas par Eiropas Savienību un radīt apziņu, ka līdz šim sasniegtais nav pašsaprotams, bet atkarīgs arī no šodien pieņemtiem lēmumiem. Īpaši būtiski tas ir tagad, laikā, kad vārda brīvība, demokrātija, tolerance un citas Eiropas vērtības tiek apšaubītas ne tikai citur, bet arī pašā Eiropas Savienībā. Jāsaprot, ka Eiropas Savienība ar labumiem, kas mums šķiet pašsaprotami, ir gadu desmitiem ilga darba rezultāts.”

Plašāk par Mobilā zināšanu ekspreša tūri www.eiropaskustiba.lv un Facebook Eiropas eksāmens 2016.

Sīkāka informācija Liene Valdmane
Eiropas Kustība Latvijā ģenerālsekretāre
22144144

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties