#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
„Eiropas eksāmenā” piedalījušās 283 Latvijas skolas
EKP 
, 2014. gada, 14.maijs, 2014

 

9.maijā, Eiropas dienā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā ikvienam bija sagatavojusi iespēju pārbaudīt zināšanas „Eiropas eksāmenā”. Tiešsaistē www.esmaja.lv eksāmenā piedalījās skolēni no 283 skolām, kopā ar pieaugušajiem - turpat 3 000 Latvijas iedzīvotāju.

Vairāk nekā 2400 no „Eiropas eksāmena”  dalībniekiem ir skolēni no kopumā 283 Latvijas skolām. Visaktīvākie skolēni bijuši 5.-9. klašu grupā – pārbaudījumu kārtoja 1 527 bērni un jaunieši, vidēji iegūstot 18 punktus no maksimālajiem 30 punktiem. Tikmēr 9.-12. klašu grupā „Eiropas eksāmenu” izpildīja 884 skolēni, vidēji iegūstot 21 punktu. Tieši tikpat – vidēji 21 punktu – ieguvuši tie „Eiropas eksāmena” dalībnieki, kuri jau beiguši skolas gaitas, tomēr vēlējās pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas Savienību.

Tiesa, lai noteiktu un apbalvotu „Eiropas eksāmena” laureātus, erudītākajiem skolēniem, kuri ieguvuši maksimālo punktu skaitu, būs jāpierāda savas zināšanas fināla sacensībā, kas notiks šā gada 16.maijā plkst. 11.00 Rīgā, Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvāris 28). Ar „Eiropas eksāmena” finālistiem un laureātiem Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sazināsies personīgi, izmantojot kontaktinformāciju, kas tika norādīta, aizpildot „Eiropas eksāmenu”.

„Eiropas eksāmens” tika izveidots, lai veicinātu ikviena Latvijas iedzīvotāja, īpaši skolēnu, zināšanas par dažādiem ar Eiropas Savienību saistītiem jautājumiem. Piedaloties tajā, ikviens Latvijas iedzīvotājs varēja iegūt vērtīgas balvas. Erudītākie skolēni dosies ekskursijā uz Eiropas Savienības „sirdi” – Beļģiju, bet aktīvākie skolotāji varēs iegūt savā īpašumā planšetdatorus, un arī citu eksāmenu kārtojušo interesentu vidū tiks izlozēts viens planšetdators.

Ikviens sociālā tīkla draugiem.lv lietotājs vēl joprojām tiek aicināts aizpildīt atraktīvu testu un uzzināt, kāds eiropieša tips visprecīzāk atbilst viņa būtībai – praktiskais latvietis, piedzīvojumu meklētājs itālis, kultūrmīlis austrietis vai varbūt pa drusciņai no dažādām Eiropas nācijām. Testu aizpildīt iespējams šeit: http://bit.ly/1mcIMsA.

Aktuālā informācija par „Eiropas eksāmenu”, kā arī mācību materiāli ar visu būtiskāko informāciju par ES joprojām ir pieejami www.esmaja.lv un www.e-klase.lv.

Papildu informācija:

Liene Reine-Miteva
EKP Komunikācijas nodaļa
liene.reine@ec.europa.eu
Tālr.: +371 67 085 416,
Mob.tālr.: +371 26 606 109

Ieva Kārkliņa
Jaunākā projektu vadītāja
SIA „P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Mob.tālr.: + 371 26 006 017
Tālr.: +371 67 812 241

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties