#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
„Eiropas eksāmena” uzvarētāju ceļojums uz Briseli
EKP 
, 2014. gada, 04.novembris, 2014

 

 

Eiropas Savienības jautājumos erudītākie Latvijas skolēni, kuri šī gada pavasarī ar panākumiem piedalījās pirmo reizi Latvijā notikušajā „Eiropas eksāmenā”, pagājušajā nedēļā devās ceļojumā uz Eiropas Savienības „sirdi” - Briseli.

Jaunieši ceļojuma laikā iepazinās ar Eiropas Parlamenta darbu, tostarp aplūkoja sēžu zāli, kurā tiek pieņemti visus Eiropas Savienības pilsoņus ietekmējoši lēmumi, un aplūkoja interaktīvo izstādi apmeklētāju centrā „Parlamentarium”, kā arī devās uz Eiropas Komisiju.

Pēc zināšanu papildināšanas un pārbaudīšanas Eiropas Savienības institūcijās, jaunieši apmeklēja arī dažādus Briseles tūrisma objektus – Piecdesmitgades parku, centrālo pilsētas laukumu „Grand Place”, tostarp slaveno Čurājošo puisēnu, Eiropas celtņu un pieminekļu parku „Mini Eiropa”, Dabas zinātņu muzeju.

Galveno balvu „Eiropas eksāmenā” – ceļojumu uz ES „sirdi” Briseli 5.-9.klašu grupā šī gada pavasarī ieguva Daugavpils Krievu vidusskolas audzēknes Anna Novosada un Diāna Sirņikova un Valmieras Valsts ģimnāzijas audzēkne Arta Renāte Rulle, bet 10.-12.klašu grupā – Daugavpils Valsts ģimnāzijas skolniece Tatjana Čornija, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolnieks Matīss Rihards Vilcāns un Rīgas 25.vidusskolas skolniece Sabīne Kuprovska.

Tikmēr Erudītākās skolas titulu saņēma Valmieras Valsts ģimnāzija, kuras skolēni īpaši aktīvi piedalījās „Eiropas eksāmenā” un guva tajā augstus rezultātus. Septiņi šīs skolas skolotāji par ieguldījumu jauniešu izglītošanā ES jautājumos saņēma planšetdatorus.

Tāpat planšetdatoru balvā saņēma arī viena no „Eiropas eksāmena” dalībniecēm, kura vairs nemācās skolā, tomēr bija pareizi atbildējusi uz visiem 30 eksāmena jautājumiem, - Agnese Voite no Rīgas.

Kopumā „Eiropas eksāmenā” 9.maijā, aizpildot www.esmaja.lv izvietoto testu, piedalījās skolēni no 283 Latvijas skolām, kā arī gandrīz 400 Latvijas iedzīvotāju, kuri skolas gaitas jau beiguši, tomēr vēlējās pārbaudīt savas zināšanas par ES vēsturi, attīstību, vienoto tirgu un valūtu un citiem Eiropas valstu saimei būtiskiem jautājumiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties