#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
„Eiropas eksāmena” uzvarētāju viesošanās Briselē
EKP 
, 2015. gada, 06.novembris, 2015

 

Oktobra pēdējā nedēļā Eiropas Savienības jautājumos erudītākie Latvijas skolēni, kuri šī gada pavasarī ar panākumiem piedalījās Latvijā otrreiz notikušajā „Eiropas eksāmenā”, devās ceļojumā uz Eiropas Savienības „sirdi” - Briseli.

Ceļojuma laikā jaunieši devās uz Eiropas Parlamentu, kur tikās ar Eiropas lietu ekspertu, lektoru Māri Graudiņu, kurš pastāstīja par darbu parlamentā un izradīja sēžu zāli, kurā tiek pieņemti visus Eiropas Savienības pilsoņus ietekmējoši lēmumi. Jaunieši aplūkoja arī interaktīvo izstādi apmeklētāju centrā „Parlamentarium”. Pēcāk jaunieši devās arī uz Eiropas Komisiju, kur tikās ar apmeklētāju centra nodaļas vadītāju Benoit Woringer un kopīgi pusdienoja, lai izrunātu visus sev interesējošos jautājumus par Eiropas Savienību.

Jāpiebilst, ka pēc zināšanu papildināšanas un pārbaudīšanas Eiropas Savienības institūcijās jaunieši apmeklēja arī dažādus Briseles tūrisma objektus – Piecdesmitgades parku, centrālo pilsētas laukumu „Grand Place”, tostarp slaveno Čurājošo puisēnu, Eiropas celtņu un pieminekļu parku „Mini Eiropa” un Dabas zinātņu muzeju.

1.vietu un galveno balvu – ceļojumu uz ES „sirdi” Briseli 5.-6.klašu grupā saņēma Jūrmalas sākumskolas audzēkne Evelīna Liepiņa, 7.-9.klašu grupā - Rudzātu vidusskolas skolnieks Dāvids Rubens, bet 10.-12.klašu grupā zinošākā bija Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja skolniece Karina Šneidere.

Tikmēr datorus un godpilno 2.vietu 5.-6.klašu grupā ieguva Babītes vidusskolas audzēknis Lauris Leimanis, 7.-9.klašu grupā Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolniece Linda Novika, bet 10.-12.klašu grupā – Gulbenes novada valsts ģimnāzijas skolniece Ulla Zaķe. Savukārt 3.vietu un planšetdatorus 5.-6.klašu grupā saņēma Rūjienas vidusskolas audzēknis Hugo Prauliņš, 7.-9.klašu grupā zinošākā izrādījās Rūjienas vidusskolas skolniece Marta Žīgure, bet 10.-12.klašu grupā – Gulbenes novada valsts ģimnāzijas skolnieks Roberts Ročāns.

Savukārt erudītākās skolas titulu šogad saņēma Babītes vidusskola, kuras skolēni īpaši aktīvi piedalījās „Eiropas eksāmenā” un guva tajā augstus rezultātus. Seši šīs skolas skolotāji par ieguldījumu jauniešu izglītošanā ES jautājumos vasarā devās uz Tallinas Tehnoloģiju skolas inovāciju centru „Mektory”, lai paplašinātu zināšanu loku par jaunākajām mācību procesā integrējamām inovācijām.

Tāpat planšetdatoru balvā saņēma viena no „Eiropas eksāmena” dalībniecēm, kura jau beigusi mācības skolā, tomēr bija pareizi atbildējusi uz pilnīgi visiem eksāmena jautājumiem, - Ilanda Bražinska no Valmieras.

„Eiropas eksāmens” Latvijā norisinājās jau otro gadu. Tiešsaistē www.esmaja.lv eksāmenā piedalījās skolēni no 424 skolām, kā arī pieaugušie. Kopā turpat 5 000 Latvijas iedzīvotāju šogad izmēģināja savus spēkus nokārtot "Eiropas eksāmenu", un tas ir gandrīz uz pusi vairāk nekā pērn.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties