#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiropas Savienības jautājumos gudrākie izrādījušies Valmieras, Daugavpils un Rīgas skolēni
EKP 
, 2014. gada, 16.maijs, 2014

 

Šodien Rīgā, Eiropas Savienības mājā tika noskaidroti ES jautājumos erudītākie Latvijas skolēni, kuri 9.maijā, Eiropas dienā ar panākumiem piedalījās pirmo reizi Latvijā notikušajā „Eiropas eksāmenā”, bet šodien pierādīja savas zināšanas arī fināla sacensībā. Noslēdzošo pārbaudījumu rezultātā ES jautājumos zinošākie izrādījušies Valmieras, Daugavpils un Rīgas skolēni.

Galveno balvu – ceļojumu uz ES „sirdi” Briseli 5.-9.klašu grupā saņēma Daugavpils Krievu vidusskolas audzēknes Anna Novosada un Diāna Sirņikova un Valmieras Valsts ģimnāzijas audzēkne Arta Renāte Rulle, bet 10.-12.klašu grupā – Daugavpils Valsts ģimnāzijas skolniece Tatjana Čornija, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolnieks Matīss Rihards Vilcāns un Rīgas 25.vidusskolas skolniece Sabīne Kuprovska.

Erudītākās skolas titulu saņēma Valmieras Valsts ģimnāzija, kuras skolēni īpaši aktīvi piedalījās „Eiropas eksāmenā” un guva tajā augstus rezultātus. Septiņi šīs skolas skolotāji par ieguldījumu jauniešu izglītošanā ES jautājumos saņēma planšetdatorus.

Tāpat planšetdatoru balvā saņēma arī viena no „Eiropas eksāmena” dalībniecēm, kura vairs nemācās skolā, tomēr bija pareizi atbildējusi uz visiem 30 eksāmena jautājumiem, - Agnese Voite no Rīgas.

Kopumā „Eiropas eksāmenā” 9.maijā, aizpildot www.esmaja.lv izvietoto testu, piedalījās skolēni no 283 Latvijas skolām, kā arī gandrīz 400 Latvijas iedzīvotāji, kuri skolas gaitas jau beiguši, tomēr vēlējās pārbaudīt savas zināšanas par ES vēsturi, attīstību, vienoto tirgu un valūtu un citiem Eiropas valstu saimei būtiskiem jautājumiem.

Informācija par „Eiropas eksāmenu”, kā arī mācību materiāli ar visu būtiskāko informāciju par ES joprojām ir pieejami www.esmaja.lv un www.e-klase.lv.

Papildu informācija:

Liene Reine-Miteva
EKP Komunikācijas nodaļa
liene.reine@ec.europa.eu
Tālr.: +371 67 085 416,
Mob.tālr.: +371 26 606 109

Ieva Kārkliņa
Jaunākā projektu vadītāja
SIA „P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Mob.tālr.: + 371 26 006 017
Tālr.: +371 67 812 241

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties