#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Latvijas skolās viesosies ES jautājumu eksperts Ansis Bogustovs
EKP 
, 2015. gada, 13.aprīlis, 2015

 

Mudinot Latvijas iedzīvotājus, īpaši skolēnus, būt zinošiem un kompetentiem jautājumos par Eiropas Savienības (ES) aktualitātēm un citiem nozīmīgiem tematiem, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā aicina ikvienu interesentu šā gada 8. maijā piedalīties „Eiropas eksāmenā”. To tiešsaistē varēs kārtot www.esmaja.lv.

Gatavojoties „Eiropas eksāmenam”, ES jautājumu eksperts Ansis Bogustovs ar lekcijām viesosies vairākās Latvijas skolās:

• 13.aprīlī – Daugavpils Krievu vidusskolā - licejā un Rēzeknes Valsts ģimnāzijā;
• 14.aprīlī – Jelgavas Valsts ģimnāzijā;
• 16.aprīlī – Cēsu pilsētas pamatskolā un Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā;
• 21.aprīlī – Rīgas 25.vidusskolā;
• 22.aprīlī – Tukuma 2.vidusskolā un Ventspils 5.vidusskolā.

Ikviens interesents var sagatavoties „Eiropas eksāmenam”, iepazīstoties ar mācību materiāliem, kas ir pieejami mājas lapā www.esmaja.lv un portālā www.e-klase.lv. Mācību materiālos ir iekļauta informācija par Eiropas Savienības vēsturi, eirozonas izveidi, Latvijas dalību Eiropas Savienībā u.c. nozīmīgām tēmām. Turklāt šogad mācību materiāls ir papildināts ar prezentācijām par Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē un Eiropas gadu attīstībai.

Piedaloties „Eiropas eksāmenā”, dalībnieki varēs iegūt arī vērtīgas balvas. Trīs vecuma grupās erudītākajiem skolēniem – 1.vietas ieguvējiem tiks dāvāts ceļojums, 2. vietas ieguvēji balvā saņems datorus, bet tie, kas ieņems 3. vietu, iegūs planšetdatorus. Sešiem erudītākās skolas skolotājiem būs iespēja doties divu dienu ekskursijā uz Tallinu. Jāpiebilst, ka planšetdators tiks dāvināts arī tam Latvijas iedzīvotājam, kurš, kārtojot eksāmenu, apliecinās vislabākās zināšanas par Eiropas Savienību.

„Eiropas eksāmens” Latvijā norisinās jau otro gadu. Pērn tajā piedalījās skolēni no 283 skolām. Skaitot kopā ar pieaugušajiem, turpat 3 000 Latvijas iedzīvotāju kārtoja Eiropas eksāmenu 2014. gadā. Galveno balvu – ceļojumu uz Eiropas Savienības „sirdi” Briseli - ieguva seši skolēni. Savukārt erudītākās skolas titulu un septiņus planšetdatorus saņēma Valmieras Valsts ģimnāzija, kuras skolēni īpaši aktīvi piedalījās eksāmenā un uzrādīja tajā augstus rezultātus. Tāpat planšetdators tika izlozēts arī citu eksāmenu kārtojušo interesentu vidū, kuri skolas gaitas jau bija pabeiguši.

Aktuālā informācija par „Eiropas eksāmenu”, gatavošanos tam un mācību materiāli ar visu būtiskāko informāciju ir pieejami vietnē www.esmaja.lv un portālā www.e-klase.lv.

Papildu informācija:

Liene Reine-Miteva
EKP Komunikācijas nodaļa
liene.reine@ec.europa.eu
Tālr.: +371 67 085 416
Mob.tālr.: +371 26 606 109

Ieva Kārkliņa
SIA „P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
i.karklina@prae.lv
Tālr.: +371 67 812 241
Mob. tālr.: + 371 26 006 017

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties