#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Šogad „Eiropas eksāmenā” rekordliels dalībnieku skaits
EKP 
, 2015. gada, 15.maijs, 2015

 

Šogad „Eiropas eksāmenā” piedalījušies teju 5 000 skolēnu un pieaugušo no visas Latvijas, un tas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā pērn. Šodien, 15. maijā Eiropas Savienības (ES) mājā fināla sacensībās tika noskaidroti arī visas valsts lielākie erudīti ES jautājumos – Rūjienas, Jūrmalas, Babītes, Rēzeknes, Līvānu novada, Daugavpils un Gulbenes skolēni.

1.vietu un galveno balvu – ceļojumu uz ES „sirdi” Briseli 5.-6.klašu grupā saņēma Jūrmalas sākumskolas audzēkne Evelīna Liepiņa, 7.-9.klašu grupā Rudzātu vidusskolas skolnieks Dāvids Rubens, bet 10.-12.klašu grupā zinošākā bija Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja skolniece Karina Šneidere. Jaunieši varēs papildināt savas zināšanas, viesojoties Eiropas Parlamentā un Eiropas Komisijā, kā arī apmeklēt dažādus Briseles tūrisma objektus, piemēram, Dabas zinātņu muzeju, Piecdesmitgades parku un Eiropas celtņu un pieminekļu parku „Mini Eiropa”.

Datorus un godpilno 2.vietu 5.-6.klašu grupā ieguva Babītes vidusskolas audzēknis Lauris Leimanis, 7.-9.klašu grupā Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolniece Linda Novika, bet 10.-12.klašu grupā – Gulbenes novada valsts ģimnāzijas skolniece Ulla Zaķe. Savukārt 3.vietu un planšetdatorus 5.-6.klašu grupā saņēma Rūjienas vidusskolas audzēknis Hugo Prauliņš, 7.-9.klašu grupā zinošākā izrādījās Rūjienas vidusskolas skolniece Marta Žīgure, bet 10.-12.klašu grupā – Gulbenes novada valsts ģimnāzijas skolnieks Roberts Ročāns.

No Valmieras Valsts ģimnāzijas erudītākās skolas titulu šogad pārņēma Babītes vidusskola, kuras skolēni īpaši aktīvi piedalījās „Eiropas eksāmenā” un guva tajā augstus rezultātus. Seši šīs skolas skolotāji par ieguldījumu jauniešu izglītošanā ES jautājumos saņēma braucienu uz Tallinas Tehnoloģiju skolas inovāciju centru „Mektory”, lai paplašinātu savu zināšanu loku par jaunākajām mācību procesā integrējamām inovācijām.

Tāpat planšetdatoru balvā saņēma arī viena no „Eiropas eksāmena” dalībniecēm, kura jau beigusi mācības skolā, tomēr bija pareizi atbildējusi uz pilnīgi visiem eksāmena jautājumiem, - Ilanda Bražinska no Valmieras.

„Šā gada jubilārs Rainis sacījis: kas zina, ko grib, spēj, ko grib. Jo vairāk Latvijas cilvēku – jo īpaši jaunieši – zinās par Eiropas Savienību, jo labāk spēs izmantot tās iespējas. Man prieks, ka Eiropas eksāmena dalībnieku skaits ir teju divkāršojies, jo iegūtās zināšanas noderēs arī tiem, kas šoreiz balvas nesaņem,” uzsver Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.

Kopumā „Eiropas eksāmenā” 8.maijā, aizpildot www.esmaja.lv izvietoto testu, piedalījās skolēni no 424 skolām, kā arī pieaugušie.

„Eiropas eksāmens” Latvijā norisinājās jau otro gadu. 2014. gadā savas zināšanas ES jautājumos pārbaudīja skolēni no 283 skolām. Kopā ar pieaugušajiem pērn eksāmenu kārtoja gandrīz 3 000 Latvijas iedzīvotāju.

Informācija par „Eiropas eksāmenu”, kā arī mācību materiāli ar visu būtiskāko informāciju par ES joprojām ir pieejami www.esmaja.lv un www.e-klase.lv.

 

Papildu informācija:

Liene Reine-Miteva
EKP Komunikācijas nodaļa
liene.reine@ec.europa.eu
Tālr.: +371 67 085 416,
Mob.tālr.: +371 26 606 109

Ieva Kārkliņa
Jaunākā projektu vadītāja
SIA „P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Mob.tālr.: + 371 26 006 017
Tālr.: +371 67 812 241

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties