#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Izsludinām pieteikšanos konkursam „Eiropas Gada pašvaldība 2014”
LPS 
, 2014. gada, 14.marts, 2014

14.martā, Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) dod pieteikšanās startu pašvaldībām konkursam „Eiropas Gada pašvaldība 2014”. Konkursu organizē ar mērķi veicināt pašvaldību atbalstu iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā, nodrošinot saviem iedzīvotājiem daudzveidīgas un kvalitatīvas izglītības, atpūtas un iesaistīšanās iespējas. Šogad noteiks gan uzvarētājus - Eiropas Gada pašvaldības, gan laureātus divās nominācijās –„Pašvaldība izglītotam, radošam un aktīvam iedzīvotājam” ar apakšnomināciju „Pašvaldība veselam iedzīvotājam” un laureātus nominācijā „Pašvaldība iedzīvotāju iesaistīšanai” ar apakšnomināciju „Pašvaldība ES vērtību un iespēju popularizēšanai”.

Konkursā vērtēs iedzīvotāju dzīves kvalitātes aspektus, kuru īstenošanā īpašu ieguldījumu var sniegt tieši pašvaldības, piemēram, personības attīstības veicināšanā, kas sevī ietver izglītību, fizisko labsajūtu, mobilitāti, sociālo iekļaušanu un citus kritērijus. Tāpat arī otrās kārtas vērtēšanas laikā pašvaldībās tiks meklēti Eiropas Gada cilvēki, kuri daudz darba, pūles un brīvo laiku ieguldījuši gan izglītības, gan veselīga dzīvesveida, gan kultūras, gan iedzīvotāju iesaistīšanas jomās. Konkursā var startēt visas pilsētu un novadu pašvaldības, izņemot iepriekšējā gada uzvarētājas – Liepājas pilsēta un Iecavas novads.

LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis: „Piedalīšanās šajā konkursā sniedz lielisku iespēju pašvaldībām paskatīties uz izdarītajiem darbiem un labajām lietām savā novadā un pilsētā, kā arī saprast, kas vēl lietas labā darāms. Katrā pašvaldībā notiek pozitīvas lietas, par kurām ir jāizstāsta, lai visā Latvijā vairotu labos stāstus, darbus un pieredzi. Mums kopīgiem spēkiem jāmācās būt lepniem par saviem darbiem.”

LPS konkursu rīko sadarbībā ar Kultūras ministriju, Labklājības ministriju, Veselības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Latvijā un Plānošanas reģioniem. Konkursa ģenerālsponsors ir AS „Swedbank”. Konkursa sadarbības partneri ir Latvenergo koncerns, SIA “Lattelecom”, VAS “Latvijas dzelzceļš”. Konkursu atbalsta AS “Grindeks”, Taipejas misija Latvijas Republikā, AS “Valters un Rapa”, AS “Latvijas Valsts meži” un SIA „Tirdzniecības nams Kurši”. Konkursa informatīvie atbalstītāji ir “Latvijas Avīze”, Latvijas Radio 1, portāls DELFI, žurnāls “Logs”, Latvijas Televīzija.

Konkurss noritēs divās kārtās. Pirmā kārta tiek organizēta sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu, Zemgales plānošanas reģionu, Rīgas plānošanas reģionu, Latgales plānošanas reģionu un Vidzemes plānošanas reģionu. Pirmajai kārtai pašvaldības var pieteikties līdz šī gada 7.maijam. Pašvaldības aizpilda un iesniedz pieteikumu, kurā ir informācija par aktivitātēm. Katrā plānošanas reģionā tiks izveidota vērtēšanas komisija, kas vērtēs pašvaldību pēc iesniegtās pieteikuma anketas un citiem kritērijiem. Trīs labākās pašvaldības no katra reģiona tiks izvirzītas otrajai kārtai valsts mēroga konkursā. Kopā tiks izvirzītas 15 pašvaldības, kas sacentīsies otrajā kārtā, līdz 26.septembrī svinīgā apbalvošanas ceremonijā tiks apbalvoti visi uzvarētāji. Šogad pašvaldības vērtēs trīs kategorijās: lielās pilsētas, novadu pašvaldības ar iedzīvotāju skaitu līdz 7000 un ar iedzīvotāju skaitu virs 7000.

Šogad jau trešo reizi apbalvos Eiropas Gada pašvaldību. Katru gadu šī konkursa tēma mainās atbilstoši Eiropas Gada tēmai. Iepriekšējais gads bija veltīts aktīvai un veselīgai novecošanai, un paaudžu sadarbībai, 2013. gads

bija pasludināts par Eiropas Pilsoņa gadu, savukārt šajā gadā Eiropā turpinās Eiropas Pilsoņu gadā aizsākto, īpašu uzmanību pievēršot iedzīvotāju tiesībām un iespējām un dzīves kvalitātei.

Vairāk informācijas atradīsiet LPS mājaslapā www.lps.lv.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Mutjanko,
Latvijas Pašvaldību savienības (LPS)
padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālrunis: 67221102; 29377691
ilze.mutjanko@lps.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties