#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Tapa zināmas pašvaldības, kuras nokļuvušas konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2012”otrajā kārtā
Ilze Mutjanko, Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos 
, 2012. gada, 17.jūlijs, 2012

Tikko ir noslēgusies reģionālā 1.kārtas vērtēšana konkursam „Eiropas Gada pašvaldība 2012”, kuru organizēja plānošanas reģioni. 16.jūlijā Latvijas Pašvaldību savienībā notika konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2012” konkursa valsts mēroga vērtēšanas komisijas sanāksme, kurā paziņoja katra plānošanas reģiona izvirzītās pašvaldības uz konkursa otro kārtu.

No Zemgales Plānošanas reģiona otrajā kārtā izvirzīja Bauskas novada pašvaldību, Dobeles novada pašvaldību un Jelgavas pilsētas pašvaldību. No Kurzemes Plānošanas reģiona ir izvirzītas Liepājas pilsētas pašvaldība, Ventspils pilsētas pašvaldība un Kuldīgas novada pašvaldība. No Rīgas Plānošanas reģiona izvirzītas Alojas novada pašvaldība, Jūrmalas pilsētas pašvaldība un Rīgas pilsētas pašvaldība. Latgales Plānošanas reģiona žūrija ir izvirzījusi Daugavpils pilsētas domi, Dagdas novada pašvaldību un Balvu novada pašvaldību. Savukārt Vidzemes Plānošanas reģions ir izvirzījis Rūjienas novada pašvaldību, Valmieras pilsētas pašvaldību un Gulbenes novada pašvaldību.
Vērtēšanas vizītes reģionos sāksies 19.jūlijā, kad vērtēšanas komisijas dosies uz Bausku un Dobeli, un 20.jūlijā dosies uz Jelgavu. Uz Liepāju un Kuldīgu vērtēt pašvaldības dodas 23.jūlijā, savukārt uz Ventspils pilsētu dosies 24.jūlijā. Rīgu un Jūrmalu plānots vērtēt 26.jūlijā, un Aloju vērtēs 27.jūlijā. Daugavpils pilsētu un Dagdu vērtēs 30.jūlijā, savukārt, 31.jūlijā vērtēs Balvu novada pašvaldību. Vērtēšana noslēgsies ar vizītēm Vidzemē – 2.augustā vērtēs Rūjienas novada pašvaldību un Valmieras pilsētas pašvaldību, savukārt 3.augustā dosies uz Gulbenes novada pašvaldību.

Kā jau iepriekš tika ziņots, turpinot labās tradīcijas, kuras LPS aizsāka rīkojot konkursu „Sakoptākais Latvijas pagasts”, šogad pirmo reizi apbalvos Eiropas gada pašvaldību. Katru gadu šī konkursa tēma mainīsies atbilstoši Eiropas Gada tēmai. Šis gads ir veltīts aktīvai un veselīgai novecošanai, un paaudžu sadarbībai. Šim gadam mērķis ir veicināt pašvaldību atbalstu iedzīvotāju aktīvai, veselīgai novecošanai un paaudžu solidaritātei, veselīgam dzīvesveidam, kā arī Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai un sabiedrības iesaistei starptautiskā sadarbībā.

Konkursu Latvijas Pašvaldību savienība rīko sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Izglītības un zinātnes ministriju, Veselības ministriju, Labklājības ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Konkursu „Eiropas Gada pašvaldība 2012” atbalsta Latvenergo koncerns, AS „Swedbanka”, AS „Grindeks”, Taipejas misija Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere, AS „Valters un Rapa” un AS „Laima”.
Konkursa informatīvie atbalstītāji ir „Latvijas Avīze”, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un žurnāls „Logs”.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Mutjanko,
Latvijas Pašvaldību savienības (LPS)
padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālrunis: 67221102
ilze.mutjanko@lps.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties