#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Dzejnieks: Latvijā praktiski nav literāro preses izdevumu
BNS 
, 2012. gada, 11.decembris, 2012

Latvijā, salīdzinot ar citām  valstīm, arī Lietuvu un Igauniju, praktiski nav literāro preses izdevumu, kuros būtu atspoguļotas aktualitātes literatūras nozarē, tikšanās laikā ar dzejnieku Imantu Auziņu un viņa dzimtas pārstāvjiem Eiropas Savienības mājā teica Auziņš.

Dzejnieks klātesošajiem atzina, ka šādu izdevumu neesamība liedz plašākai sabiedrībai uzzināt par jaunumiem literatūrā, kā arī samazina iespēju pašiem autoriem popularizēt savu veikumu.

Runājot par savu radošo darbību, Auziņš uzsvēra – lai radītu literatūru bērniem, kura tos īpaši piesaistītu, jāsaprot, ko domā bērni un kas viņus interesē. Dzejnieks arī atzina, ka mūsdienu bērni mainās, tāpēc arī dzejai, kas viņiem paredzēta, ir jāmainās līdzi.

“Radot darbus, jāieklausās arī bērnu valodā,” viņš piebilda.

Dzejnieks arī norādīja, ka labprāt strādā ar dažādiem tekstiem, piemēram, atdzejo citus autorus. “Latviešiem ir ļoti bagāts vārdu krājums, piemēram, vārdam “snigt” ir aptuveni 20 sinonīmu,” sacīja Auziņš un piemetināja, ka diemžēl, laikam ejot uz priekšu, daudzi latviešu vārdi lemti aizmirstībai.

Auziņš strādājis arī vairākos žurnālos un laikrakstos, piemēram, “Literatūrā un Mākslā”, “Karogā”, “Padomju Jaunatnē”, izdevniecībā "Liesma". Padomju laikos viņš arī palīdzējis daudziem dzejniekiem sākt literāta karjeru. Tāpat Auziņš no 1989. līdz 1992. gadam bijis Rakstnieku savienības valdes priekšsēdētājs.

Dzejnieks, atdzejotājs un literatūrkritiķis Auziņš un viņa sieva prozaiķe un tulkotāja Irīna Cigaļska savā dzimtā redz dažādu mākslas dimensiju savīšanos. Meitas Irēna un Anna Auziņas ir dzejnieces, mazdēls Matīss Elsbergs un mazmeita Marija Zālīte muzicē, mazdēls Marģers Zālītis pasauli raksturo ar zīmētas līnijas starpniecību, bet mazmeita Ieva Elsberga tulko.

Auziņš nevienu no savas dzimtas pārstāvjiem neesot apzināti virzījis savās pēdās, tomēr tūkstošiem grāmatu, kas atrodas viņa mājas bibliotēkā, un interesantās personības, kuras viesojušās pie Auziņiem, darījušas savu – Imanta Auziņa dzimtā vārdam ir liels spēks. Novembrī dzejnieks svinēja savu 75. jubileju.

Auziņš ir optimists un uzskata, ka dzejas un literatūras loma pieaugs. “Uzskatu, ka mums pēc iespējas jāstiprina žanru polifonija, proti, literātiem jādarbojas vairākos žanros,” sacīja dzejnieks.

Imants Auziņš dzimis 1937. gadā zemnieku ģimenē Zalves pagasta “Auziņos” un mācījies Zalves pamatskolā, Neretas vidusskolā, bet Latvijas Valsts Universitātē studējis latviešu valodu un literatūru.

Ziņa tapusi sadarbībā ar ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties