#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiropas Savienības pilsonim visas robežas ir vaļā ne vien darbam un atpūtai, bet arī pasaules un cilvēku izziņai
BNS 
, 2013. gada, 20.marts

Eiropas Savienības (ES) mājā pirmdienas vakarā aptuveni 60 interesentu bija sapulcējušies, lai noklausītos žurnālistes un redaktores Martas Seleckas, dīdžeja un mūziķa Gustava Terzena un režisora Uģa Oltes stāstījumu par to, ka Eiropas Savienībā ikviena robeža ir vaļā.

Eiropas Savienības pilsoņiem visas robežas ir vaļā. Tā ir iespēja ceļot. Ko tā sniedz? Redzesloka paplašināšanu, jaunas teritorijas apguvi un vēl ko citu. Ceļojumu stāstu sērijas "Ziemeļu puse" veidotāji savus skatītājus aizved uz ziemeļu un dienvidu pusi un arī meklē "Dzintara āderi".

Pasākums "Eiropa ceļo. Eiropa atrod", kas pirmdien norisinājās ES mājā, bija pirmā tikšanās mākslas ciklā "Eiropas gadalaiki". Tā kā šis ir Eiropas pilsoņa gads, stāstījums bija par to, kā Eiropas pilsonis ceļo un ko no tā var izveidot.

Dokumentālo raidījumu cikla "Ziemeļu puse" veidotāju komandā ir četri cilvēki, trīs no viņiem stāstīja par to, kā veidojas raidījumi, kā atveras cilvēki un kā veidojas "dzīvie" momenti, kā arī dalījās pieredzē par ceļošanas jautrajiem un praktiskajiem aspektiem.

Terzens sacīja, ka braukšana nav došanās kaut kur darbā klasiskajā tautsaimniecības ķēdītes izpratnē. "Ziemeļu puse" sākās kā mākslas projekts, kas kaut kādā veidā ir izdzīvojis tālāk. Savukārt Olte sīkāk pastāstīja par to, kā veidojies projekts "Ziemeļu puse" un kā tapis viss, kas tika demonstrēts ES mājā sanākušajiem.

Ceļot vajag ar iemeslu, jo vienkārši sasēsties tūristu autobusā un braukt uz kaut ko skatīties ātri apnīk, teica Olte. Tajā pašā laikā viņš piebilda, ka ceļošana viņam un pārējai komandai ir bijusi liels darbs, jo 10 dienu laikā ir jāatved mājās piecas jaunas raidījuma sērijas. Kopumā raidījuma veidotāji aprēķinājuši, ka četrarpus gadu laikā visi kopā ceļojot un strādājot pavadījuši aptuveni 150 dienu.

Ceļojot mainās arī ceļabiedru attiecības, jo īpaši, ja grafiks ir saspringts, tad saspringtas mēdz kļūt arī attiecības. Selecka savukārt atzina, ka savā ziņā ir grūti ceļot vīriešu kompānijā, jo, lai cik jocīgi tas neliktos, iestājas pilnīga dzimumu līdztiesība visos tās aspektos – gan 400 kilometru stūrējot pa apledojušu ceļu, gan visiem vienlīdzīgi stiepjot smagās somas.

Viens no īsajiem video, ko autori parādīja skatītājiem ES mājā, bija "Foods of the North" jeb "Ziemeļu ēdieni". Olte norādīja, ka ēšana, iespējams, ir viens no labākajiem veidiem, kā iepazīt kādu zemi. Komanda Ziemeļzviedrijā Uvlonas salā apmeklēja meistaru, kurš gatavo fermentētās jeb pūdētas zivis. Šeit raidījuma veidotāji ne vien iepazinās ar to, kā pareizi "Surstromming" ir jāēd, bet arī paši piedalījās tā gatavošanā.

Savukārt Terzens pastāstīja par saliniekiem jeb cilvēkiem, kuri dzīvo uz salām, nevis kontinentā. Viņš norādīja, ka šie cilvēki ir ļoti īpatnēji un ar atšķirīgu no mums ierastās dzīves izpratni, turklāt viņiem ir ļoti izteikta vietas izjūta.

Lai arī darbs pie raidījumiem vienmēr ir bijis saspringts, Olte uzsvēra, ka nevajag vienmēr steigties tālāk uz nākamo apskates vietu, bet gan palikt uz vietas, jo tā iespējams iegūt īsto citas valsts sajūtu.

Plašāk par projektu "Ziemeļu puse" varat uzzināt mājaslapā www.ziemelupuse.lv, turpat var noskatīties arī komandas veidotos video.

Pasākuma video ierakstu variet noskatīties šeit: http://www.youtube.com/watch?v=crT9WTIxliI

Ziņa tapusi sadarbībā ar ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties