#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Tikšanās ciklā „Eiropas gadalaiki: rudens, ziema” viesosies pasaules mūzikas festivāls „Porta”
EKP 
, 2012. gada, 02.novembris, 2012

7. novembrī plkst. 18.30 Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvārī 28) mākslas tikšanās ciklā „Eiropas gadalaiki: rudens, ziema” viesosies pasaules mūzikas festivāls „Porta”, aicinot uz tikšanos ar blūza grupu no Marseļas Moussu T e lei Jovents.

Francijas ostas un tirgotāju pilsēta Marseļa 2013. gadā ir Eiropas kultūras galvaspilsēta. Līdzīgi kā Liverpūle un Ņūorleāna, arī Marseļa vienmēr ir bijusi dažādu kultūru krustpunkts. Tos varēs sajust arī franciski šarmantās un brazīliski saulainās grupas Moussu T e lei Jovents mūzikā un grupas dalībnieku BLU (ģitāra, elektriskā ģitāra, bandžo), DELI K (perkusijas), DENIS (bungas) un TATOU (vokāls) atraktīvajā muzicēšanā.

Grupas mūziķi, kuru repertuāra daudzveidība ietver gan pagājušā gadsimta 30. gadu Marseļas mūziku un operešu melodijas, gan blūzu, džezu un Brazīlijas mūziku, savās uzstāšanās reizēs allaž vēlas veidot dialogu starp tradicionālo un moderno, lokālo un universālo. Grupas Moussu T e lei Jovents mūziķu pārliecība vēsta, ka ikviens planētas iedzīvotājs caur savu personību spēj radīt dialogu, tāpēc noskaņu palete atskaņotajā mūzikā ir tik bagāta – no dziesmām par jūru un ostas pilsētu noskaņām, no dziļi sirsnīgām mīlas jūtu izpausmēm skaņās līdz pat globālām tēmām un šodienas ikdienas dzīvei, kas atspoguļojas Moussu T e lei Jovents mūzikā.

Festivāla „Porta” rīkotāja muzikoloģe Gita Lancere dalīsies savā pieredzē par pasaules mūzikas attīstību un stāstīs par aktualitātēm šīgada festivāla „Porta” programmā.

Pasākumi Eiropas Savienības mājā interesentiem pieejami bez maksas.

Aicinām pieteikties iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv  vai zvanot pa tālruni 67085445. Vietu skaits ierobežots!

Pasākumu varēs vērot arī interneta tiešraidē www.esmaja.lv un portālā www.delfi.lv.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties