#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
LMA Dizaina nodaļa aicina uz izstādi “Senioriem draudzīgs dizains”
ES māja 
, 2012. gada, 18.jūnijs, 2012

Visas izstādē pieteiktās idejas, projekti un maketi ir domāti senioru dzīves kvalitātes uzlabošanai, viņu ērtībām vannas un dušas telpās.

Dizaina priekšlikumi nav tapuši kā jauno dizaineru idejiskais pašmērķis, bet gan kā rezultāts pētījumam par lietotāju – senioru vajadzībām, vēlmēm un sapņiem.

Tiek ņemts vērā gan tas, ka Baltijas jūras reģionā un citviet pasaulē ir vērojamas sabiedrības novecošanās tendences, gan arī tas, ka seniori pāris desmitgažu laikā (2030) mainīs savu veidolu, proti, viņi  būs gados vecāki cilvēki, bet viņi paliks uzticīgi savai stila izjūtai, vaļas priekiem un dzīves baudām. Tādēļ dizainam jāmeklē risinājumi, kas neatgādina medicīniskas palīgierīces, bet veido funkcionālu un estētisku  priekšmetisko vidi, pakalpojot un darot prieku savam lietotājam.

Darbi tapuši  Baltijas jūras reģiona sadarbības projekta “Comfort in living for Elderly people/ StarDust” ietvaros.
Studiju ietvaros LMA Dizaina nodaļas maģistrantūras 1.kursa studenti un docētāji sadarbojās ar dāņu dizaineri  Borisu Berlinu un Latvijas uzņēmumu PAA Vannu fabriku.

19.jūnijā semināra “Labāka senioru ikdiena” noslēgumā plkst.16.00 notiks izstādes atklāšana, dizaina ideju apspriešana un testēšana.

Izstāde ir apskatāma līdz 30.jūnijam Eiropas Savienības mājas Mākslas istabā, Aspazijas bulvārī 28, 1.stāvā darba dienās no plkst.10.00 līdz 18.00.

Informāciju sagatavoja
Barbara Ābele
LMA Dizaina nodaļas asoc.prof.
abele@latnet.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties