#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Sveicam Ventspils pilsētu un Gulbenes novadu ar uzvaru konkursā „Eiropas Gada pašvaldība 2012”!
LPS 
, 2012. gada, 07.augusts, 2012

Noslēgusies konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2012” otrās kārtas vērtēšana, kuras laikā konkursa vērtēšanas komisija 10 dienās izvērtēja 15 pašvaldības, kuras tika izvirzītas uz otro kārtu no plānošanas reģioniem.

Nomināciju „Eiropas Gada pašvaldība 2012” ir ieguvušas Ventspils pilsētas pašvaldība un Gulbenes novada pašvaldība. Uzvarētāji pirmajā nominācijā „Pašvaldība starppaaudžu sadarbībai” ir Jelgavas pilsētas pašvaldību un Alojas novada pašvaldība. Otrā nominācija „Pašvaldība senioru vērtības celšanai sabiedrībā” ir piešķirta Balvu novada pašvaldībai un Daugavpils pilsētas pašvaldībai. Trešā nominācija „Pašvaldība veselīgam dzīvesveidam” tiek piešķirta Liepājas pilsētas pašvaldībai un Dobeles novada pašvaldībai, savukārt nominācija „Pašvaldība Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai un iedzīvotāju iesaistei” tiek piešķirta Rīgas pilsētas pašvaldībai.

Savukārt - Rūjienas novada pašvaldība, Bauskas novada pašvaldība, Kuldīgas novada pašvaldība, Jūrmalas pilsētas pašvaldība, Dagdas novada pašvaldība un Valmieras pilsētas pašvaldība – visas pašvaldības iegūs speciālbalvas, kā arī īpašu atzinību par panākumiem konkrētā sfērā.

Lai godinātu visas pašvaldības, 14.septembrī notiks apbalvošanas ceremonija, kuras laikā tiks sveiktas ne tikai pašvaldības, bet arī izteiks pateicību vairākiem cilvēkiem no katras pašvaldības, kuri ir devuši lielu ieguldījumu darbā ar cilvēkiem savā pašvaldībā. Ceremonijas laiks un vieta tiks paziņoti laika gaitā.

Vērtēšanas vizītes pašvaldībās sākās 19.jūlijā un ilga līdz 3.augustam.

Kā jau iepriekš tika ziņots, turpinot labās tradīcijas, kuras LPS aizsāka rīkojot konkursu „Sakoptākais Latvijas pagasts”, šogad pirmo reizi apbalvos Eiropas gada pašvaldību. Katru gadu šī konkursa tēma mainīsies atbilstoši Eiropas Gada tēmai.Šis gads ir veltīts aktīvai un veselīgai novecošanai, un paaudžu sadarbībai.

Konkursu Latvijas Pašvaldību savienība rīko sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Izglītības un zinātnes ministriju, Veselības ministriju, Labklājības ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Konkursu „Eiropas Gada pašvaldība 2012” atbalsta Latvenergo koncerns, Swedbank AS, AS „Grindeks”, Taipejas misija Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere, AS „Valters un Rapa”, AS „Laima”, AS „Latvijas Valsts meži”

Konkursa informatīvie atbalstītāji ir „Latvijas Avīze”, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un žurnāls „Logs”.

Informāciju sagatavoja: Ilze Mutjanko
Amats: Padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
E-pasts: ilze.mutjanko@lps.lv
Tālr.: 67221102

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties