#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES mājā atklās Āfrikas moto ekspedīcijas foto izstādi un neformālās izglītības iniciatīvu „Divu Ratu Brīvskolotāji”
ES māja 
, 2015. gada, 09.septembris, 2015

Eiropas Savienības māja un jaunizveidotā neformālās izglītības iniciatīva „Divu Ratu Brīvskolotāji” ielūdz ikvienu interesentu uz Āfrikas ekspedīcijas „2 rati un 2 ragi” foto izstādes un skolu tūres atklāšanas pasākumu 15.septembrī plkst.15.00 ES mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, 1.stāvā.

Atzīmējot Eiropas gadu attīstībai, šī gada februārī divi latvieši – Mārtiņš Sils un Andžs Ūbelis – devās trīs mēnešu ilgā moto ekspedīcijā „2 rati un 2 ragi”, mērojot ceļu cauri 13 Āfrikas valstīm – no Labās Cerības raga Keiptaunā līdz Eiropas tālākajam ziemeļu punktam Nordkapam.

Vēl pirms ekspedīcijas motobraucēju pārstāvētais klubs „apPasaule” sadarbībā ar Ārlietu ministriju organizēja konkursu „Atklāj man Āfriku,” kas ļāva Latvijas skolu jauniešiem piedalīties misijā, ekspedīcijas dalībniekiem sagatavojot ceļojuma laikā izpildāmus uzdevumus un iesakot apmeklēšanas vērtus maršruta punktus. Pēc šī konkursa radās ideja veidot neformālās izglītības iniciatīvu „Divu Ratu Brīvskolotāji”, kuras pirmie biedri ir abi ceļotāji.

ES mājā Mārtiņš Sils un Andžs Ūbelis stāstīs, kā ekspedīcijā izdevās izpildīt skolēnu dotos uzdevumus, piemēram, izmērīt Viktorijas ūdenskrituma skaļumu.
Pasākums noslēgsies, ceļotājiem startējot pirmajā “Divu Ratu Brīvskolotāju” tūrē uz Latvijas skolām. Divu nedēļu laikā plānots apmeklēt vairāk kā desmit skolas, lai personīgi satiktu skolēnus, kuri piedalījās konkursā, un stāstītu par Āfrikā piedzīvoto.

Ekspedīcijas laikā tapušie foto ir apkopoti izstādē „Vēstules no Āfrikas”, kas ES mājas Mākslas istabā būs skatāma līdz 21.septembrim, bet pēc tam ceļos uz citām vietām Rīgā un Latvijas reģionos. Izstāde tapusi ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības atbalstu.

Mediju iespējas: atbildes uz žurnālistu jautājumiem, ekspedīcijas motociklu fotografēšana un filmēšana – no plkst.16.10 (ES mājas 1.stāvā un pie ES mājas ieejas).
2015. gads ir attīstības sadarbības gads Eiropas Savienībā. Attīstības sadarbība ir palīdzības sniegšana trūcīgām un mazāk attīstītām valstīm, veicinot šo valstu un to sabiedrību ilgtermiņa sociālo un ekonomisko attīstību, samazinot nabadzību un nodrošinot mieru un drošību pasaulē.

Papildu informācija: Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties