#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Zviedrijas karaliskās nedēļas pasākumi
ES māja 
, 2014. gada, 26.marts, 2014

Zviedrijas vēstniecība, Zviedrijas institūts un Eiropas Savienības māja Rīgā aicina uz pasākumiem Zviedrijas karaliskās nedēļas ietvaros:

Seminārs „Dzimumu līdztiesība Zviedrijā”
27. martā plkst. 14.00 ES mājā, 1.stāvā

Kā vīrieši un sievietes Zviedrijā ir atsvabinājušies no tradicionāliem priekšstatiem par ģimeni un tagad tiecas dzīvot kopā uz līdztiesības pamatiem?

Prezentāciju vadīs zviedru žurnāliste un publiciste Barbrū Hedvalle (Barbro Hedvall).
Pēc prezentācijas – diskusija.
Diskusijā ar prezentāciju „Ģimenes loma sabiedrībā” piedalīsies Dr. Aivita Putniņa.

Tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā.

 

”Unfolded Nr 7. Made in Sweden”
27.martā plkst. 19.00 ES mājā, 1.stāvā

Saruna par mēbeļu un mājas lietu dizainu, ražošanu un pārdošanu, kurai sekos diskusija par Latvijas produktu dizaina pašreizējo situāciju, izaugsmes un eksporta iespējām, kurā piedalīsies ievērojamu Latvijas zīmolu pārstāvji: «Munio Home» direktore Elīna Čīma, «Rīgas Krēslu Fabrikas» vadītājs Aldis Circenis un «Nakts Mēbeles» īpašnieks Juris Griķis. Sarunu vadīs vizuālā žurnāliste Agnese Kleina.

Pasākuma iniciators ir Zviedrijas Karalistes vēstniecība Latvijā, sadarbojoties ar FOLD, H&M Latvia un Whimsical Agnesiga.

 

Izstāde „Dzīves puzle: Ģimenes loma Zviedrijā”
ES mājā no 22. līdz 31. martam

Izstāde ir vēstījums par tēvu lomu un to, ko sabiedrība var darīt, lai reālajā dzīvē būtu vieglāk apvienot dzimumu līdztiesību ar vecāku pienākumiem un darba dzīvi.

 

Dokumentālā filma "Vērotājs"
28.martā plkst.17.00 ES mājā, 2.stāvā

Baltijas jūra ir viena no mūsu pasaules skaistākajām, bet arī apdraudētākajām jūrām. Kinorežisors un producents Matiass Klūms kopā ar komandu ir četru gadu garumā izsekojis dzīvei jūrā. Piekrastes pilsētiņā pasaulē nāk meitene, no olas izšķiļas jūras ērgļa mazulis un pelēkais ronēns mācās peldēt un nirt. Filma ”Vērotājs” (2013, 57 min.) ir sajūsmas dziesma vārdos neaprakstāmam skaistumam un jaudīgs atgādinājums par to, kas ir likts uz spēles.

Matiass Klūms ir viens no Zviedrijas atzītākajiem dabas un savvaļas dzīves fotogrāfiem. Par nozīmīgo ieguldījumu dabas dokumentālajā foto Zviedrijas karalis 2003. gadā piešķīra Klūmam VM Karaļa medaļas 8. pakāpes apbalvojumu ar zilo lenti.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties