#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Maijā Rīgā būs apskatām Eiropas Kosmosa izstāde
EKP 
, 2015. gada, 08.aprīlis, 2015

 

Maija sākumā Rīgā, Esplanādē, tiks uzstādīta ceļojošā izstāde “European Space Expo”. Tā būs pieejama bez maksas visiem interesentiem. Izstāde iepazīstinās iedzīvotājus ar Eiropas kosmosa programmas sasniegumiem.

No 30.aprīļa līdz 10.maijam Rīgā, Esplanādē, tiks uzstādīts iespaidīgs kupolveidīgs paviljons, kurā tiks izvietota Eiropas Kosmosa izstāde. Izstāde interaktīvā veidā iepazīstinās iedzīvotājus ar Eiropas kosmosa programmu sniegtajām iespējām uz Zemes.

Tā būs pieejama bez maksas visiem interesentiem. Eiropas Kosmosa izstāde ir lielākā ceļojošā kosmosa izstāde Eiropā. Tā iepriekš izrādīta lielākajās Eiropas pilsētās un jau pulcējusi vairāk kā 510 000 apmeklētājus.

Paviljona īpašais noformējums ar levitējošiem satelītiem un zvaigžņoto debesi ļaus apmeklētājiem pašiem sajusties kā kosmosa sastāvdaļai. Centrā novietotā interaktīvā zemeslode vien pāris minūšu laikā sniegs izpratni par cilvēku blīvumu uz Zemes, temperatūras izmaiņām gadu gaitā, lidmašīnu daudzumu debesīs un citiem interesantiem faktiem.

Interaktīvos stendus papildinās aizraujošas ekspertu prezentācijas, kas ļaus apmeklētājiem uzzināt vairāk par kosmosa tehnoloģijām, Latvijas pieredzi kosmosa izpētē un kosmosa jomas potenciālu nāktonē. Ārpus paviljona aizraujošu programmu piedāvās bērnu zinātnes centrs „Z(in)oo” no Cēsīm. Katram apmeklētājam būs iespēja izgatavot pašam savu gaisa raķeti un izmēģināt dažādus “Z(in)oo” centra eskponātus.

Kā stāsta „Z(in)oo” centra vadītājs un kosmosa entuziasts Pauls Irbins, izstāde ir lielisks veids kā atklāt sabiedrībai, ka kosmoss nav tikai raķetes un kosmosa kuģi – kosmosa izpētei nepieciešamās tehnoloģijas tiek izmantotas arī ikdienā. Skolu grupas aicinām laicīgi pieteikt savu dalību izstādē, reģistrējoties mājaslapā – http://spaceexpo.spacetecpartners.eu/riga.

Eiropas Kosmosa izstādi organizē Eiropas Komisija. Latvijā tās norisi nodrošina Izglītības un Zinātnes ministrija, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Bērnu Zinātnes centru Z(in)oo.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties