#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Ungāru režisora Pītera Bačo 1969.gada satīriskā komēdija „A tanú” (Liecinieks)
ES māja 
, 2013. gada, 07.novembris, 2013

ES māja sadarbībā ar Ungārijas vēstniecību ikvienu interesentu 28.novembrī aicina uz Ungārijas kino vakaru, kura ietvaros būs skatāma ungāru satīriskā komēdija „A tanú” (tulk: liecinieks). Seansa sākums pulksten 17:30.

Režisora Pītera Bačo (Péter Bacsó) 1969.gadā uzņemtā filma „A tanú” ir satīriska komēdija, kas stāsta par komunisma laiku Ungārijā pēc Otrā Pasaules kara. Šī filma, kas savulaik tika aizliegta uz vairāk nekā desmit gadiem, kļuvusi par vienu no Ungārijas kulta filmām, kas izpelnījusies lielu kritiķu atzinību. 1981.gadā filma tika demonstrēta arī Kannu Kino festivālā.

Filma būs skatāma ungāru valodā ar subtitriem angļu valodā. Seansa sākums 28.novembrī 17:30 ES mājā, Aspazijas bulvārī 28. Pasākumi tiek organizēti ES mājas tematiskā mēneša ietvaros – novembrī un decembrī paša uzmanība tiek veltīta Eiropas Savienības vērtībām un ES dalībvalstu kultūras dažādībai.

Par filmu

Filmas notikumi risinās Rakoši (Rákosi) valdīšanas laikā, un filmas galvenais varonis ir vienkāršs cilvēks Jozefs, kas ikdienā strādā par slūžu uzraugu. Jozefs tiek noķerts par savas cūkas nogalināšanu, kas tajā laikā bija aizliegts, taču tā vietā, lai saņemtu bargu sodu, viņš tiek iecelts nozīmīgā amatā komunistiskajā valdībā. Un tā sākas viņa piedzīvojums ar sarežģīto komunisma laika valdību. Lai gan seko viena izgāšanās pēc otras, Jozefs arvien tiek paaugstināts amatā, līdz brīdim, kad viņam tiek lūgts izdarīt pakalpojumu…

Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām interesentus pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!

 

Papildu informācija:
Juta Šteinerte, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts: juta.steinerte@esmaja.lv.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties