#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Šodien 17:00 tiešraidē debates par Eiropas nākotni
ES māja 
, 2014. gada, 27.marts, 2014

Šodien Briselē notiek Eiropas mēroga dialogs, kurā piedalās vairāk nekā 150 pilsoņi no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm. 

"Visā Eiropā notiekošo debašu pamatdoma ir – vai mēs vēlamies uzlabot Eiropu, vai arī atmest tai ar roku? Mana atbilde ir skaidra – iesaistīsimies! Ja jums nepatīk tāda Eiropa, kāda tā ir pašreiz, – uzlabojiet to!" sacīja Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Barrozu. “Tuvojoties svarīgām Eiropas vēlēšanām, es vēlos redzēt reālas debates par to, kā Eiropas Savienībai būtu jāattīstās turpmāko gadu laikā – gan ekonomiski, gan politiski.”

Dienas sākumā notiks vairāki tematiski dialogi, kuru laikā 10 Eiropas Komisijas locekļi (priekšsēdētāja vietnieki Redinga un Rēns, komisāri Potočniks, Vassiliou, De Gihts, Damanaki, Hāns, Hēdegorda, Andors un Mimica) diskutēs ar mazākām pilsoņu grupām.

Pilsoņu dialogs ar EK priekšsēdētāju Barrozu notiks no pl. 17.00 līdz 18.00 pēc Latvijas laika (no 16.00 – 17.00 pēc Viduseiropas laika), un to varēs skatīties tiešraidē internetā šeit: http://ec.europa.eu/debate-future-europe/citizens-dialogues/belgium/brussels3/index_en.htm.

Aicinām arī iesaistīties debatēs, izmantojot Facebook un Twitter, lietojot atsauces zīmi #EUdeb8.

Eiropas mēroga dialogs tiek rīkots saistībā ar Eiropas Pilsoņu gadu – iniciatīvu, kuras mērķis ir labāk iepazīstināt pilsoņus ar viņu kā ES pilsoņu tiesībām. Eiropas Komisija 2013. gadu pasludināja par Eiropas Pilsoņu gadu. Sākot ar 2012. gada beigām, visu 2013. gadu un 2014. gada sākumā Eiropas Parlamenta locekļi, Eiropas Komisijas priekšsēdētājs un 21 loceklis rīkoja vairāk nekā 50 debates ar pilsoņiem visā Eiropā par viņu nākotnes cerībām.

Sīkāka informācija par Eiropas mēroga dialogu:
http://ec.europa.eu/debate-future-europe/citizens-dialogues/belgium/brussels3/index_en.htm

Debates ar pilsoņiem par Eiropas nākotni:
ec.europa.eu/debate-future-europe

Eiropas Pilsoņu gads:
europa.eu/citizens-2013

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties