#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Kuldīgā notiks erudīcijas sacensību “Eiropas pieccīņa” posms ar orientēšanos pilsētvidē - pasteidzies un piesaki arī savu komandu!
ES māja 
, 2016. gada, 07.jūlijs, 2016

Sestdien, 9. jūlijā, plkst. 13:00 Kuldīgā notiks erudīcijas sacensību “Eiropas pieccīņa” pilsētvides orientēšanās posms “Dzimis Latvijā, mīlēts visā Eiropā!” Sacensībām var pieteikties ikviens, izveidojot 3-8 dalībnieku komandu. Sacensību uzdevums – atrisināt āķīgus un aizraujošus atjautības uzdevumus, izzinot Eiropu un Kuldīgu desmit pilsētā izvietotos kontrolpunktos. Sacensību posma uzvarētāji saņems vērtīgas balvas.

Sacensībās var piedalīties gan ģimenes, gan draugu apvienības, skolēni, studenti, nevalstisko organizāciju pārstāvji, uzņēmumu veidotas komandas, kā arī citi interesenti.

Pilsētvides orientēšanās laikā varēs iepazīst Kuldīgu, tās vēsturi, kā arī uzzināt daudz jauna un interesanta par Latviju un Eiropu. Pilsētvides orientēšanās tēma veltīta ES vienotajam tirgu, līdz ar to daļa no uzdevumiem būs saistīta ar to. Uzdevumu veikšanai būs nepieciešama gan veiklība, gan attapība, gan zināšanas. Vairāk par pašām sacensībām un arī konkrēto tēmu var uzzināt šeit: http://ej.uz/pieccina

Tā kā orientēšanās ir visai sportiska disciplīna, tad sacensību organizētāji pēc labākajām sporta tradīcijām uz goda pjedestāla aicinās 3 labākās komandas.

1. vieta balvā saņems dāvanu karti 142 EUR vērtībā;
2. vieta balvā saņems dāvanu karti 80 EUR vērtībā;
3. vieta balvā saņems dāvanu karti 60 EUR vērtībā.

Posma balva – “ĪSTĀ dāvanu karte” sniedz neierobežotas iespējas un izvēles brīvību. Viena vienīga karte sniedz iespēju izvēlēties jebko no sen kārotā – aktīvu atpūtu, ceļojumu, gardas vakariņas restorānā, sen noskatītus pirkumus internetā vai vienkārši iepirkšanos lielveikalā. Vairāk uzzini: http://ejuz.lv/istadavanukarte

Pasākuma laikā ikviens kuldīdznieks, pilsētas viesi un arī paši sacensību dalībnieki varēs viesoties Mobilo zināšanu ekspresī – īpaši aprīkotā autobusā, kurā dažādos interaktīvos veidos būs iespēja iepazīt Eiropu un tās dažādību. Tas atradīsies orientēšanās sacensību starta vietā iepretim Kuldīgas 1905. gada parkam.

Komandām, lai piedalītos orientēšanās posmā un cīnītos par balvām, jāpiesakās, aizpildot pieteikuma formu un nosūtot to uz pieccina@esmaja.lv. Būtiski, lai vismaz viens no komandas dalībniekiem būtu sasniedzis pilngadību!

 

Par erudīcijas sacensībām “Eiropas pieccīņa”

Erudīcijas sacensības “Eiropas pieccīņa” organizē Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā. “Eiropas pieccīņa” norisināsies piecus mēnešus – no 15. aprīļa līdz 9. septembrim. Sacensību laikā dažādās Latvijas pilsētās notiks pieci erudīcijas sacensību posmi - katrs no tiem veltīts pieciem Latvijai un Eiropai būtiskiem jautājumiem.

Erudīcijas sacensību “Eiropas pieccīņa” laikā komandas sacentīsies vēl šādās disciplīnās:

  • debatēs (3. jūnijā, Jēkabpilī). Debašu tēma ir “Eiropa uzlādē” jeb Eiropas enerģētikas savienība;
  • orientēšanās (9. jūlijā Kuldīgā). Disciplīnas tēma - “Dzimis Latvijā, mīlēts visā Eiropā” jeb ES vienotais tirgus;
  • slēpņošanā (13. augustā atpūtas parkā “Rāmkalni”). Slēpņošanas tēma ir “Kods: D1g1tālā E1r0pa” jeb Digitālā programma Eiropai;
  • video veidošanā (9. septembrī Rīgā). Disciplīnas tēma - “Nauda rada naudu” jeb Nodarbinātība, izaugsme un investīcijas.

Sacensību posmus vada mūziķis un TV radījuma “Gudrs, vēl gudrāks” vadītājs Valters Frīdenbergs.

Galveno balvu – braucienu visai komandai 3000 eiro vērtībā uz kādu no ES valstīm – saņems komanda, kura sacensību kopvērtējumā iegūs augstāko punktu skaitu.

Paralēli notiek sacensības jeb “Facebook” spēle “Virtuālā pieccīņa“, kurā var piedalīties ikviens interesents un katras divas nedēļas laimēt vērtīgas balvas.

Plašāka informācija: http://ej.uz/pieccina

Papildu informācijai:
Sabīne Dzene
Tel. +371 26659666
E-pasts: pieccina@esmaja.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties