#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Akcijā „Mazais Pilsonis ES” Latvijas reģionos piedalās vairāk kā 920 skolēni
eLPA 
, 2013. gada, 04.jūnijs, 2013

30. maijā noslēdzās akcija „Mazais Pilsonis ES” 2013, kas maijā norisinājās Latvijas reģionu skolās. Tās laikā 17 Latvijas nevalstisko organizāciju pārstāvji viesojās 31 skolā un tikās ar pamatskolas vecāko klašu un vidusskolas skolēniem, lai rosinātu padomāt par Eiropas Savienības jautājumiem un veidotu jauniešos izpratni par pilsoņu tiesībām ES.

Akcijas laikā ar interaktīvas diskusiju spēles palīdzību NVO pārstāvji novadīja 38 nodarbības un izglītoja vairāk kā 920 skolēnus par ES sniegtajām iespējām, kā arī uzsvēra līdzdalības nozīmi sabiedriskajos procesos. Visaktīvāk akcijā piedalījās Vidzemes reģiona skolas.

NVO pārstāvji atzīst, ka skolēni pārzin galvenās aktualitātes un Eiropas Savienības sniegtās iespējas, kas tiek atspoguļotas masu medijos un ar kurām saskārušies sev apkārtējā vidē. Tomēr šīs zināšanas ir nepilnīgas un tāpēc bija liela interese un lūgums šāda veida atraktīvus informatīvus pasākumus organizēt arī turpmāk.

Skolēni savukārt secināja, ka zināšanas par ES pilsoņu tiesībām un piedāvātajām iespējām mācīties un ceļot citās valstīs varētu būt detalizētākas. Jaunieši novērtēja iespēju par šiem jautājumiem runāt un diskutēt interaktīvi spēles veidā, uzklausot citu viedokli un brīvi izsakot savējo. Spēle palīdzēja paplašināt redzesloku par Eiropas Savienības jautājumiem un jauniešu tiesībām un iespējām. Daudzi dalībnieki uzsvēra, ka vēlas izmantot iespēju mācīties un strādāt ārzemēs, bet tomēr vēlas atgriezties vēlāk atpakaļ Latvijā.

Akciju „Mazais Pilsonis ES” Latvijas Pilsoniskā alianse (eLPA) rīko jau trešo gadu. Šogad tā notiek sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un pirmo reizi aptver visu Latviju.

Interese par akciju no skolu puses bija liela, īpaši tas bija vērojams mazajās Latvijas novadu skolās. Tas parāda to, cik būtiski ir veidot atraktīvus, informatīvus pasākumus jauniešiem ne tikai Rīgā un lielajās Latvijas pilsētās, bet arī visattālākajos Latvijas nostūros. Akcija pierādījusi cik būtiski ir jauniešiem saprotamā veidā runāt un informēt par Eiropas Savienības jautājumiem, pilsoņu tiesībām un veidot izpratni par līdzdalības iespējām, ļaujot viņiem pašiem diskutēt un izteikt savu viedokli neformālā veidā.

                                

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties