#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Liepājā apbalvos konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2013” uzvarētājus
LPS 
, 2013. gada, 14.oktobris, 2013

Piektdien, 18.oktobrī, Liepājā notiks konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2013” apbalvošanas ceremonija, kurā godinās un apbalvos ne tikai pašvaldības, bet arī suminās Eiropas Gada cilvēkus 2013. Konkursa komisija, viesojoties pašvaldībās, vērtēja gan paveikto iedzīvotāju integrācijas jomā, kultūras jomā, veselīga dzīvesveida popularizēšanā, Eiropas Savienības vērtību popularizēšanā un iedzīvotāju iesaistē starptautiskajā sadarbībā, kā arī lūkoja pēc cilvēkiem katrā pašvaldībā, kuri devuši lielu ieguldījumu savas pilsētas vai novada attīstībā, popularizēšanā, kā arī palīdzot līdzcilvēkiem, no sirds darot savu ikdienas vai brīvprātīgo darbu. Noslēguma pasākumā apbalvos 15 pašvaldības un 45 cilvēkus pasludinās par Eiropas Gada cilvēkiem 2013!

Svinīgo ceremoniju krāšņos Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas zvanu ansamblis „Campanella”, salona mūzikas ansamblis „Tikai tā”, kuri izpilda atraktīvu akordeonu mūziku, skanīgas dziesmas izpildīs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vokālais ansamblis „Šokolāde”, Liepājas teātra aktrises izpildīs dziesmu no izrādes „Piafa”. Muzicēs arī Raimonds Tiguls, enerģiskā folkloras kopa „Tarkšķi” no Iecavas novada un citi.  Svinīgais pasākums notiks piektdien, 18.oktobrī Liepājas Latviešu biedrības namā, Rožu laukumā 5/6, sākums plkst. 14:00. Savu dalību apstiprinājusi labklājības ministre I. Viņķele, veselības ministre I. Circene un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs E.Sprūdžs.

Aicinām mediju pārstāvjus piedalīties apbalvošanas ceremonijā un atspoguļot tās norisi un aktualitātes. Vēlams dalību iepriekš pieteikt, sūtot apstiprinājumu uz e-pastu ilze.mutjanko@lps.lv vai zvanot: 29377691.

Kā jau iepriekš tika ziņots, nomināciju Konkursā „Eiropas Gada pašvaldība 2013” uzvarētāji ir Iecavas novads un Liepājas pilsēta. Uzvarētāji nominācijā „Pašvaldība kultūrai” ir Valmieras pilsēta un Talsu novads. Savukārt atzinības nominācijā „Pašvaldība kultūrai” ir ieguvis Rēzeknes novads un Preiļu novads. Uzvarētāji nominācijā “Pašvaldība integrācijai un iekļaušanai” ir Jelgavas pilsēta un Kandavas novads. „Pašvaldība veselībai” nomināciju ir ieguvusi Jūrmalas pilsēta un Siguldas novads. Uzvarētāji nominācijā “Pašvaldība Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai” ir Amatas novads un Rēzeknes pilsēta, atzinību šajā nominācijā ieguvis Alūksnes novads. Rucavas novadam speciālbalvu pasniedz žurnāls „Logs”, un Jēkabpils novadam pasniegs Latvijas Avīzes speciālbalvu, arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija šiem novadiem pasniegs savu speciālbalvu.

Konkursa ģenerālsponsors AS „Swedbank” apbalvos „Eiropas Gada pašvaldības 2013” ar balvām 2000 Ls vērtībā. SIA “Lattelecom” dāvinās īpaši sarūpētas balvas 1000 Ls vērtībā pašvaldībām, kuras uzvarējušas nominācijā „Pašvaldība integrācijai un iekļaušanai”. Pašvaldības, kuras uzvarējušas nominācijā „Pašvaldība kultūrai” 2000 USD dāvinās Taipejas misija Latvijas Republikā, savukārt atzinības šajā nominācijā apbalvos VAS “Latvijas dzelzceļš” un AS “Laima”. Nominācijas „Pašvaldība veselībai” uzvarētājas iegūs AS “Grindeks” dāvinātos vitamīnus Gritamin 1000 Ls vērtībā. Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā uzvarētājiem nominācijā “Pašvaldība Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai” dāvās datorus. Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere sešus Eiropas Gada cilvēkus no Liepājas pilsētas un Iecavas novada uzaicinās apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē. Pasākumā tiks pasniegtas vēl balvas pašvaldībām un Eiropas Gada cilvēkiem no AS “Latvijas Valsts meži” un AS “Valters un Rapa”, Kultūras ministrijas, Labklājības ministrijas, Veselības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas.

Konkursu rīko Latvijas Pašvaldību savienība sadarbībā ar Latvijas plānošanas reģioniem, Kultūras ministriju, Labklājības ministriju, Veselības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

Konkursa ģenerālsponsors ir AS „Swedbank”. Konkursa sadarbības partneri ir Latvenergo koncerns, SIA “Lattelecom”, VAS “Latvijas dzelzceļš”. Konkursu atbalsta AS “Grindeks”, Taipejas misija Latvijas Republikā, AS “Valters un Rapa”, AS “Latvijas Valsts meži” un AS “Laima”.

Konkursa informatīvie atbalstītāji ir “Latvijas Avīze”, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio 1 un žurnāls “Logs”.

Turpinot labās tradīcijas, kuras LPS aizsāka, rīkojot konkursu “Sakoptākais Latvijas pagasts”, šogad otro reizi apbalvos Eiropas Gada pašvaldību. Katru gadu šī konkursa tēma mainīsies atbilstoši Eiropas Gada tēmai. Iepriekšējais gads bija veltīts aktīvām un veselīgām vecumdienām un paaudžu sadarbībai.
Vairāk informācijas atradīsiet LPS mājaslapā www.lps.lv sadaļā Eiropas Gada pašvaldība.

Informāciju sagatavojusi Ilze Mutjanko, Latvijas Pašvaldību savienības padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālrunis: 67221102; ilze.mutjanko@lps.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties