#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Piedalies diskusijā par vietējo sabiedrību, migrāciju un ekonomisko attīstību!
BPS 
, 2013. gada, 05.novembris, 2013

Nākamā diskusija ciklā „Lēciens! 2013: Eiropas pilsoņu gads” notiks Jūrmalā

8.novembrī Jūrmalā norisināsies diskusija ar jauniešiem, uzņēmējiem, NVO pārstāvjiem, pašvaldības iestāžu darbiniekiem un namu īpašniekiem, tās temats "Par vietējo sabiedrību, migrāciju un ekonomisko attīstību”, tā būs jau trešā interaktīvā saruna  ciklā "Lēciens! 2013: Eiropas pilsoņu gads". Diskusijas laikā tiks aktualizēti šādi jautājumi: kāda ir sabiedrības loma ekonomiskās attīstības veicināšanā, vai, piemēram, skatoties uz migrācijas tēmu no cita skatu punkta - kā var izmantot migrācijas dažādos aspektus un resursus sabiedrības un ekonomikas attīstībā. Šī cikla ietvaros pavisam plānoti 6 pasākumi visos Latvijas reģionos, diskusijas jau notikušas Rēzeknē un Smiltenē, savukārt 22. novembrī pasākums plānots Jelgavā.

Diskusiju kopējais mērķis ir rosināt ikvienu apzināties savu lomu vietējās sabiedrības un Eiropas Savienības dzīvē, kā arī veicināt aktīvu dalību vēlēšanu un lēmumu pieņemšanas procesos. Šajā ciklā izskanējušais sabiedrības viedoklis un idejas, līdz ar Eiropas pilsoņu gada starptautiskās alianses izstrādātajām rekomendācijām politikas uzlabošanai, tiks apkopotas un nodotas politikas veidotājiem un lēmumu pieņēmējiem.

Diskusija Jūrmalā notiks 8. novembrī, Jūrmalas pilsētas muzejā,  Majoros,  Tirgoņu ielā 28, no plkst. 13.30- 17.00. Uz diskusiju aicināti: Kristīne Gailīte, Eiropas Kustības Latvijā projektu vadītāja, padomniece, Eiropas Pilsoņu gada Alianses Latvijas koordinatore; Andris Gobiņš, biedrības „Eiropas Kustība Latvijā” prezidents, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas loceklis, Eiropas Pilsoņu gada labas gribas vēstnieks; Roberts Zīle, Eiropas Parlamenta deputāts, Transporta un tūrisma komitejas pārstāvis; Inese Laizāne, Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre, 11. Saeimas deputāte; Ligita Maziņa, Jūrmalas Domes Attīstības departamenta vadītāja; Uldis Kronblūms, Jūrmalas aizsardzības biedrības priekšsēdētājs; Ilgmārs Lejnieks, Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta Sabiedrības integrācijas un pilsoniskās sabiedrības attīstības nodaļas vecākais referents. Diskusiju vadīs žurnāliste Daina Jāņkalne. Pasākuma apmeklētāji būs aicināti aktīvi līdzdarboties uzdodot jautājumus (t.sk. iesaistoties diskusijā ar Twitter sienas palīdzību), izsakot savu viedokli pašvaldības, valsts institūciju un NVO pārstāvjiem, kā arī Eiropas Komisijai. Turklāt visiem būs iespēja piedalīties oriģinālā bingo spēlē un dibināt noderīgus kontaktus.

Jūrmalas diskusijas dalībniekus un viesus gaida vēl kāds patīkams pārsteigums – starptautiska fotoizstāde „Es redzu”, kas tapusi Adriana Kukuvasa mūzikla „Mazais princis” iestudēšanas un sesijas „Es redzu” laikā. Šis mūzikls ir ļoti nozīmīgs tā radošās grupas dēļ – pie iestudējuma kopā strādājuši kā neredzīgi tā redzīgi mūziķi: O.Rajecka, J.Apeinis, A.Brīze, I.Kerēvica u.c., integrācijas jēdzienu iedzīvinot darbībā. Emocijas, cilvēkus un notikumus, kas redzami fotoizstādē, ir iemūžinājuši vairāki fotogrāfi: Andrejs Strokins, Baiba Buceniece un Marta Lenkeviča no Latvijas, kā arī Francijas televīzijas kanāla „France 3” fotogrāfe, Katja Rafarina ( Katia Raffarin).

Diskusiju ciklu organizē Latvijas Bērnu forums un biedrība „Eiropas Kustība Latvijā” ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, Jūrmalas Domes, Jūrmalas pilsētas muzeja un biedrības „Es redzu” atbalstu. Pasākumu finansē no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem. Tās mērķis ir sabiedrības informēšana par Eiropas Savienību.

 

Papildinformācijai

Kas ir  Eiropas gads?
Kopš 1983.gada Eiropas Savienības pārvaldes institūcijas un sabiedrība vienojas kāda sabiedrībā aktuāla jautājuma apzināšanai un risināšanai viena gada ietvaros visās ES valstīs, apzinot citu valstu pieredzi un iesaistot pilsonisko sabiedrību. Kārtējo Eiropas gada tēmu nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes kopīgs lēmums.  Piemēram, 2012. gads tika veltīts aktīvām vecumdienām, 2013 - Eiropas pilsoņu gads, bet 2014. gads plānots kā darba, karjeras un ģimenes līdzsvara gads.

Kas ir  Eiropas pilsoņu gads?
Eiropas pilsoņu gada uzmanības centrā ir tiesības, kas visas ES teritorijā automātiski tiek piešķirtas visiem ES pilsoņiem. Pilsoņu gada  aktivitātes Latvijā šogad tika plānotas tā, lai veicinātu pilsonisko apziņu un pilsoņa piederības sajūtu ES un Latvijai, kā arī iesaistītu daudz un dažādas organizācijas – NVO, valsts, pašvaldības u.c institūcijas.

2013.gada noslēgumā paredzētie pasākumi: 6 reģionālo semināru cikls "Lēciens! 2013: Eiropas pilsoņu gads".  Diskusiju mērķis - rosināt Latvijas iedzīvotājus uz aktīvu līdzdalību vietējās sabiedrības un Eiropas Savienības dzīvē, uz dalību vēlēšanu procesā.

Eiropas Komisija 2013.gada Eiropas pilsoņu gada ietvaros visās Eiropas Savienības dalībvalstīs rīko interaktīvu diskusiju ciklu “Dialogi ar pilsoņiem”. To mērķis ir iesaistīt sabiedrību Eiropas nākotnes veidošanā. Saruna par Eiropas nākotni ar Latvijas iedzīvotājiem notika 18. oktobrī, tajā piedalījās Eiropas Savienības attīstības komisārs Andris Piebalgs un Latvijas Republikas aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Savukārt 31. oktobrī notika Latvijas Pilsoniskās alianses rīkotā  konference  par šādiem tematiem: cilvēkdrošības stūrakmeņi- sabiedrības veselība un sabiedriskā drošība; izglītības un kultūras nozīme personīgā un Eiropas kopienas izaugsmē; Eiropas Savienības patērētājiem aktuāli jautājumi; Eiropas pilsoniskums 21.gadsimtā.

Aktuālākajai informācijai par Eiropas pilsoņu gada norisēm var sekot līdzi:
 

Andris Stripkāns
Latvijas Bērnu foruma projektu vadītājs,
andris@bernuforums.lv
tālr. 22134625

Kontaktpersona
Iveta Smilga Krongorne,
Sabiedrisko attiecību aģentūra
„BPS PR”
Iveta.smilga@bps.lv
tālr. 67 625339

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties