#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Sākas konkursa “Eiropas Gada pašvaldība 2013” otrās kārtas vērtēšanas vizītes pašvaldībās
LPS 
, 2013. gada, 27.augusts, 2013

27. augustā sāksies konkursa “Eiropas Gada pašvaldība 2013” otrās kārtas vērtēšana, kurā plānošanas reģioni izvirzījuši 15 pašvaldības. Vērtēšanas komisija  apmeklēs katru pašvaldību, lai iepazītos un izvērtētu tur paveikto iedzīvotāju integrācijas, kultūras jomā, veselīga dzīvesveida popularizēšanā, kā arī Eiropas Savienības vērtību popularizēšanā un iedzīvotāju iesaistē starptautiskajā sadarbībā.

Vērtēšanas komisijas sastāvā ir pārstāvji no Latvijas Pašvaldību savienības, Kultūras ministrijas, Labklājības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Veselības ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas. Aplūkot labos darbu novados un pilsētās dosies arī konkursa ģenerālsponsora AS “Swedbank” pārstāvis, konkursa sadarbības partnera SIA “Lattelecom” pārstāve, kā arī Latvijas Avīzes un žurnāla “Logs” pārstāvji.  Tāpat arī otrās kārtas vērtēšanas laikā pašvaldībās tiks meklēti Eiropas Gada cilvēki, kuri daudz darba, pūļu, kā arī nesavtību un sirsnību ieguldījuši gan kultūras, gan veselīga dzīvesveida, gan iedzīvotāju integrācijas jomā savā novadā, pilsētā.

27. augustā vērtēšanas komisija viesosies Siguldas novadā, 28. augustā – Jūrmalā, 30. augustā – Kandavas novadā, 3. septembrī – Rēzeknes pilsētā, 4. septembrī – Rēzeknes novadā, 5. septembrī – Preiļu novadā, 10. septembrī – Alūksnes novadā, 11. septembrī – Valmieras pilsētā, 12. septembrī – Amatas novadā, 17. septembrī – Rucavas novadā, 18. septembrī – Liepājas pilsētā, 19. septembrī – Talsu novadā, 24. septembrī – Iecavas novadā, 25. septembrī – Jelgavas pilsētā un 26. septembrī – Jēkabpils novadā. Svinīgā apbalvošanas ceremonija notiks 18. oktobrī, taču uzvarētāji tiks paziņoti iepriekš.

Konkursa otrajā kārtā noteiks gan Eiropas Gada pašvaldību, gan laureātus četrās nominācijās: “Pašvaldība kultūrai”, “Pašvaldība integrācijai un iekļaušanai”, “Pašvaldība veselībai” un “Pašvaldība Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai”.

Konkursu rīko Latvijas Pašvaldību savienība sadarbībā ar Latvijas plānošanas reģioniem, Kultūras ministriju, Labklājības ministriju, Veselības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.
Konkursa ģenerālsponsors ir AS „Swedbank”. Konkursa sadarbības partneri ir Latvenergo koncerns, SIA “Lattelecom”, VAS “Latvijas dzelzceļš”. Konkursu atbalsta AS “Grindeks”, Taipejas misija Latvijas Republikā, AS “Valters un Rapa”, AS “Latvijas Valsts meži” un AS “Laima”.
Konkursa informatīvie atbalstītāji ir “Latvijas Avīze”, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio 1 un žurnāls “Logs”.

Turpinot labās tradīcijas, kuras LPS aizsāka, rīkojot konkursu “Sakoptākais Latvijas pagasts”, šogad otro reizi apbalvos Eiropas Gada pašvaldību. Katru gadu šī konkursa tēma mainīsies atbilstoši Eiropas Gada tēmai. Iepriekšējais gads bija veltīts aktīvām un veselīgām vecumdienām un paaudžu sadarbībai.

Vairāk informācijas atradīsiet LPS mājaslapā www.lps.lv sadaļā Eiropas Gada pašvaldība.

Informāciju sagatavojusi Ilze Mutjanko, Latvijas Pašvaldību savienības padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālrunis: 67221102; ilze.mutjanko@lps.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties