#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES mājā Eiropas Valodu dienā aicinām iepazīt deviņas dažādas Eiropas valodas
ES māja 
, 2016. gada, 05.septembris, 2016

Vietu skaits radošajās darbnīcās ir ierobežots, tāpēc aicinām nodarbībām pieteikties jau iepriekš tiešsaistē (spiežot uz izvēlētās valodas):

13.00–13.40
(paralēli 3 darbnīcas)

14.00–14.40
(paralēli 3 darbnīcas)

15.00–15.40
(paralēli 2 darbnīcas)

16.00–16.40
(paralēli 2 darbnīcas)

Franču valoda Igauņu valoda Franču valoda Itāļu valoda
Poļu valoda Zīmju valoda Spāņu valoda Nīderlandiešu valoda
Vācu valoda Zviedru valoda    

 

Eiropas Valodu dienā, 26. septembrī, no plkst. 13.00 līdz 17.00 Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā aicinām piedalīties darbnīcās un iepazīt deviņas dažādas valodas: franču, igauņu, itāļu, nīderlandiešu, poļu, spāņu, vācu, zviedru un zīmju. Šī gada nodarbību vadmotīvs – „Labie vārdi Eiropas valodās”.

Daudzvalodība ir noteikta Eiropas Savienības (ES) līgumos un atspoguļo ES kultūru un valodu daudzveidību. ES ir 24 oficiālās valodas, līdz ar to visiem ES pilsoņiem ir tiesības piekļūt ES dokumentiem savas valsts oficiālajā valodā, kā arī rakstīt ES institūcijām un saņemt atbildi savā valodā.

Katru gadu 26. septembrī Eiropas Savienības dalībvalstīs atzīmē  Eiropas Valodu dienu, kurā īpaša uzmanība tiek pievērsta Eiropas valodām, to daudzveidībai un apguvei visa mūža garumā.

Eiropas Valodu dienas darbnīcās ES mājā ikvienam interesentam bez priekšzināšanām būs iespēja iepazīt kādu no deviņām Eiropas valodām. Aicinām piedalīties, lai dzirdētu valodu skanējumu, iemācītos pateikt nozīmīgus vārdus un frāzes, kā arī, iespējams, gūtu iedvesmu kādu no šīm valodām apgūt padziļināti!

No plkst. 13.00 līdz 13.40 paralēli notiks franču, poļu un vācu valodas darbnīcas, no plkst. 14.00 līdz 14.40 – igauņu, zīmju un zviedru, no plkst. 15.00 līdz 15.40 – franču un spāņu, no plkst. 16.00 līdz 16.40 – itāļu un nīderlandiešu.

Franču valodu Eiropas Valodu dienā būs iespēja iepazīt divās dažādās darbnīcās: plkst. 13.00 kopā ar Francijas institūta Latvijā pasniedzējiem, plkst. 15.00 – ar Latvijas Universitātes Romānistikas nodaļas lektorēm.

"Café français" (Franču kafejnīcu) plkst. 15.00 ielūdz apmeklēt Latvijas Universitātes lektore, franču valodas tulks Irina Kalinina un Latvijas Universitātes lektore, franču valodas un literatūras pasniedzēja Olga Billere.

Igauņu valodu darbnīcā iepazīt ļaus Triin Jyrgenstein. Pasniedzēja ir ieguvusi pedagoģijas maģistra grādu Tartu Universitātē, igauņu valodu un literatūru skolēniem māca kopš 19 gadu vecuma. Igaunijas valdības uzdevumā viņa jau gadu ir Latvijā un māca igauņu valodu Rīgas Igauņu pamatskolā.

Itāļu valodas darbnīcas laikā būs iespēja mācīties teikt komplimentus. To palīdzēs darīt pasniedzēja Rita Tura, aktīva ALII (Latvijas Itāļu valodas pasniedzēju asociācijas) biedre, kas šobrīd studē tulkošanu maģistrantūrā Latvijas Universitātē, kā arī vada itāļu valodas kursus.

Nīderlandiešu valodas nodarbību vadīs nīderlandiešu valodas un kultūras vieslektores Latvijas Kultūras akadēmijā: Nīderlandes vēstnieka Latvijā kundze Mieke Langenberg-Tissot van Patot un filoloģe Charlotte Vandersmissen.

Ar poļu valodu darbnīcā iepazīstinās filoloģijas doktore Kristīne Barkovska, kultūras, izglītības un mediju eksperte Polijas Republikas vēstniecībā Latvijā, kā arī poļu filoloģijas pasniedzēja, docente Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē.

Spāņu valodas nodarbību vadīs Javier Fernandez Cruz, kurš ir spāņu kultūras centra „Seneca” direktors un Latvijā pasniedz spāņu valodu jau desmit gadus. Javier Fernandez Cruz ir mācījis spāņu valodu dažādos privātos valodu centros, kā arī Rīgas Kultūru vidusskolā.

Ar vācu valodas skanējumu atraktīvā un muzikālā veidā iepazīstinās Latvijā labi zināmais vācu mūziķis Jorans Šteinhauers. Jorans labi pārvalda vairākas valodas, arī latviešu, bet vācu valoda ir viņa dzimtā valoda.

Zviedru valodas darbnīcu vadīs Zviedrijas vēstniecības Otrais sekretārs Johanness Danielssons, kurš pārvalda zviedru, angļu, krievu, franču un portugāļu valodas.

Zīmju valodas nodarbību vadīs Lilita Janševska, Latvijas Nedzirdīgo savienības Rehabilitācijas centra Zīmju valodas attīstības nodaļas vadītāja, bijušais surdotulks, tagad lektore Sociālās integrācijas valsts aģentūras koledžā, kur sagatavo surdotulkus. L.Janševska vada arī zīmju valodas kursus.

Vietu skaits radošajās darbnīcās ir ierobežots, tāpēc aicinām nodarbībām pieteikties jau iepriekš tiešsaistē (spiežot uz izvēlētās valodas):

13.00–13.40
(paralēli 3 darbnīcas)

14.00–14.40
(paralēli 3 darbnīcas)

15.00–15.40
(paralēli 2 darbnīcas)

16.00–16.40
(paralēli 2 darbnīcas)

Franču valoda Igauņu valoda Franču valoda Itāļu valoda
Poļu valoda Zīmju valoda Spāņu valoda Nīderlandiešu valoda
Vācu valoda Zviedru valoda    

 

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!

Eiropas valodu darbnīcas ES mājā notiks sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Romānistikas nodaļu, Latvijas Itāļu valodas pasniedzēju asociāciju, Rīgas Igauņu pamatskolu, Nīderlandes vēstniecību Latvijā, Latvijas Kultūras akadēmiju, Polijas vēstniecību Latvijā, spāņu kultūras centru „Seneca”, Gētes institūtu Latvijā, Zviedrijas vēstniecību Latvijā un Latvijas Nedzirdīgo savienības Rehabilitācijas centru.

 

Papildu informācija:

Anita Jansone,
Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja,
tel. 67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties