#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Ieklausies, izdziedi un izgaršo kultūru!
Latviešu valodas aģentūra 
, 2013. gada, 26.septembris, 2013

 

 

Katru gadu 26. septembrī Eiropas Savienības dalībvalstīs atzīmē  Eiropas Valodu dienu, kad tiek pievērsta īpaša uzmanība Eiropas valodām, valodu daudzveidībai un to apguvei.

Latviešu valodas aģentūra ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu 26. septembrī plkst. 18.00 E. Smiļģa muzeja pagalmā aicina uz spāņu, itāļu, latviešu, lietuviešu valodas un kultūras vakaru „Ieklausies, izdziedi un izgaršo kultūru”.

Pasākumā kopā ar Kultūras akadēmijas studentiem teatrālā gaisotnē būs iespēja ieraudzīt un sajust atšķirīgo šo tautu valodā, mūzikā, dejā un citās radošajās izpausmēs. Piedalīsies senās mūzikas ansamblis „Modus Vivendi”, „Los Daugavas Nens”, Rūta un Valdis Muktupāveli, folkloras kopa „Dandari”, spāņu flamenko dejotājas, būs iespēja vērot teātra miniskečus par dažādu tautu svētku svinēšanas atšķirīgajām tradīcijām, piedalīties viktorīnā, dzirdēt šo valodu skanējumu, uzklausīt stāstījumus, ieraudzīt dažādu tautu mūzikas instrumentus un nogaršot uz vietas tapušo spāņu pavāru meistardarbu – paelju.

Pasākumā vēlamies pievērst uzmanību vienojošajam Eiropas Savienības tautu starpā – radniecīgi tuvu valodu līdzībai un atšķirībai, kultūru kopīgajām un atšķirīgajām iezīmēm, dažādībai kā Eiropas kultūras resursam, taču kā vienojošo uzsverot eiropeisko identitāti un piederību Eiropai.

Atgādinām, ka visi Eiropas Valodu dienas pasākumi ir bez maksas, tādējādi radot pieejamību un aicinot iedzīvotājus iepazīt citu Eiropas Savienības valstu kultūru, izdzirdēt valodas skanējumu un aicinot kādu no šīm valodām sākt mācīties.

Uz tikšanos!

Velga Līcīte
Latviešu valodas aģentūra
Tel. 67201684
Rīga, Lāčplēša iela 35-5, LV-1011
E-pasts: velga.licite@valoda.lv
www.valoda.lv

Latviešu valodas aģentūra izveidota 2009. gada 1. jūlijā, apvienojot Valsts valodas aģentūru un Latviešu valodas apguves valsts aģentūru, un tās mērķis ir nostiprināt latviešu valodas – Latvijas Republikas valsts valodas un Eiropas Savienības oficiālās valodas – statusu un sekmēt ilgtspējīgu attīstību.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties