#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Cilvēki nebaidās no pārmaiņām, bet no zaudējumiem, ko tās varētu nest
BNS 
, 2013. gada, 04.marts, 2013

Cilvēki nebaidās no pārmaiņām, bet gan no zaudējumiem, ko tās varētu nest, Eiropas veiksmīgo sieviešu akadēmijas noslēguma lekcijā par komandas darbu un pārmaiņu vadību Eiropas Savienības mājā teica līderības un labas pārvaldības eksperte Inese Voika.

 

Vienlaikus gan Voika norādīja, ka cilvēkus uz pārmaiņām mudina iespēja saņemt lielāku atalgojumu, uzlabot savus dzīves apstākļus. “Mēs gribam pozitīvās pārmaiņas, tas nav tas, no tā mēs baidāmies. Mēs baidāmies no tā, ko mēs varētu zaudēt,” uzsvēra Voika.

Viņa norādīja, ka daudzi cilvēki baidās no pārmaiņām, tāpēc, pirms pārmaiņu ieviešanas ir ļoti svarīgi sparast to, ko viņi varētu zaudēt un izrādīt izpratni par to, ko viņi varētu zaudēt. “Protams, ir jāsaprot, ka ir lietas, kuras būs jāzaudē,” runājot par sevis sagatavošanu pārmaiņām, sacīja Voika.

Citiem cilvēkiem, kas kopumā tiek virzīti un noteiktām pārmaiņām, nepieciešams skaidrot, kādi tieši ir mērķi un veicamie soļi, lai iecerētais tiktu panākts. Tāpat nepieciešams saprast, kas no iepriekšējās kārtības vai lietām, pēc pārmaiņu ieviešanas paliks pāri un par to nepieciešams arī informēt cilvēkus ar kuriem iecerēts iet pārmaiņu ceļu.

Voika arī uzsvēra, ka pārmaiņas jāievieš lēnām, to nevajag darīt strauji, pretējā gadījumā pārmaiņu ievēsēji var saskarties ar iesaistīto pušu pretestību un nevēlēšanos pēc izmaiņām.

Eksperte arī uzsvēra, ka neizbēgama pārmaiņu sastāvdaļa ir stress, bez kura pārmaiņu procesā nevar iztikt. Tāpat, lai pārmaiņas būtu ieviešanas, tām būtu jābūt arī neoficiālam atbalstam – pārmaiņas, lai tās notiktu, nevar tikt virzītas tikai no oficiāli atzītām personām, kurām uzticēts veiks izmaiņas, tām būtu jābūt arī atbalstam no citiem cilvēkiem.

Šīs bija pēdējā publiskās lekcija ciklā Eiropas veiksmīgu sieviešu akadēmijas mentoru klubā. Tajā programmas mentores piecos lekciju posmos dalījās ar savām zināšanām un prasmēm par mācīšanās prasmēm, uzņēmuma un sava vēstījuma veidošanu, Eiropas Savienības un Latvijas nāktoni, sieviešu tiesību jautājumiem un mediāciju.

Lekcijas notika mentoru projekta ietvaros, kur sešus mēnešus 12 jaunas sievietes no dažādām profesionālām jomām apguva līderības prasmes mentoru vadībā, apgūstot zināšanas lekciju un nodarbību veidā, īpašu uzmanību veltot personīgajai attīstībai.

Projekta mentoru vidū ir Inna Šteinbuka, EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja, Vaira Vīķe-Freiberga, bijusī Latvijas prezidente, Tatjana Koķe, bijusī izglītības ministre, Kārina Pētersone, “Latvijas institūta” vadītāja, Inese Andersone, eksporta atbalsta uzņēmuma “Gateway Baltic” dibinātāja, Inese Apse-Apsīte, mārketinga uzņēmuma “Matka” dibinātāja, Aija Poča, Latvijas Dzelceļa projektu vadītāja un bijusī politiķe, Ulla Zumente-Steele, mediācijas eksperte, Iveta Ķelle, NVO “Paparedes zieds” vadītāja, Nellija Kleinberga, Skrundas pašvaldības vadītāja, Anita Gaile, “Citadeles” bankas personāldaļas vadītāja.

Ziņa tapusi sadarbībā ar Ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties