#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Rīgā viesosies Francijas valdības padomdevējs ekonomikā
EKP 
, 2012. gada, 14.maijs, 2012

Atsaucoties Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības uzaicinājumam nākampiektdien, 18.maijā, Rīgā viesosies pazīstamais ekonomikas profesors Kristians de Buasjē (Christian de Boissieu). Profesors šobrīd vada Ekonomikas analīzes padomi (Conseil d’Analyse Economique), kas dod padomus Francijas premjerministram un valdībai ekonomikas un sociālajos jautājumos.

K. de Buasjē Rīgā tiksies ar Saeimas deputātiem, Latvijas bankas vadību, lasīs atklāto lekciju Rīgas Ekonomikas augstskolā "Eirozonas krīze: kur esam un kur ejam?", kā arī piedalīsies diskusijā "Finanšu sektors un Eiropas parādu krīze" ES mājā Rīgā.

Diskusija ES mājā notiek Eiropas Komisijas pārstāvniecības organizētajā augsta līmeņa debašu ciklā "Latvija – viena no zvaigznēm".

Kristians de Buasjē ir profesors Parīzes Universitātē un Vadības augstskolā ESCP-Europe. Viņš ir pasniedzis lekcijas Eiropas koledžā Brigē, bijis konsultants Pasaules Bankai, Eiropas Komisijai un Eiropas Parlamentam.

Augsta līmeņa diskusiju ciklu EKP aizsāka šogad, lai veicinātu sarunas par Latvijas vietu Eiropā un vairotu zināšanas par domas virzieniem politikā, ekonomikā un kultūrā ārpus Latvijas robežām. Tajā jau piedalījušies ietekmīgās Briseles domnīcas Bruegel vadītāja vietnieks Ginters Volfs,  atzīts migrācijas speciālists Rainers Munzs, zviedru ekonomists un Valda Dombrovska grāmatas "Kā Latvija pārvarēja finanšu krīzi" līdzautors Anderšs Oslunds, kā arī Latvijas kultūras un sabiedriskie darbinieki diskutējuši par komponista Riharda Vāgnera Rīgas laika ietekmi uz Latvijas tēlu šodien.

Mediju ievērībai:

K. de Buasjē atklātā lekcija "Eirozonas krīze: kur esam un kur ejam?" notiks Rīgas Ekonomikas augstskolā 18.maijā plkst. 15 – 16. Tā būs angļu valodā.

Arī diskusija “Finanšu sektors un Eiropas parādu krīze” 18.maijā plkst. 18.00 ES mājā, Aspazijas 28, notiks angliski. Uz to medijiem iepriekš jāpiesakās, sazinoties ar EK pārstāvniecības preses nodaļas pārstāvi Kasparu Kreicu (kaspars.kreics@ec.europa.eu, 67085421). Diskusija tiks translēta tiešraidē vietnē www.esmaja.lv

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā
Preses un informācijas nodaļa
Tālruņi: 67085414, 28666023; 67085421
sanita.jemberga@ec.europa.eu
kaspars.kreics@ec.europa.eu
http://twitter.com/EiropasKomisija

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties